Problem po skanowaniu-brak pełnego menu kontekstowego

Witam,

Wczoraj użyłem jednego ze "świetnych"programów do usuwania spyware ,Wykrył mi 2 podejrzane pozornie obiekty(zarażone klucze rejestru ,które usunąłem i bezpiecznie przeniosłem do kwarantanny.

Nie było by problemu ale po restarcie komputera z menu kontekstowego(PPM) zniknęła mi funkcja utwórz nowy plik tekstowy.Myśle że to usunięcie klucze miało na to niebagatelny wpływ.

Więc chciałem przywróćić te klucze z kwarantanny,ale okazało się że już ich tam nie ma!!

Przywracanie systemu tez mam wyłączone .

Proszę o pomoć w jaki sposób przywrócić poprzedni stan menu kontestowego, by był w nim tam plik tekstowy do utworzenia.

Te klucze rejestru które usunąłem to (dane z logu tego “genialnego” programu):

zainfekowane pliki rejestru:

HKEY_CLASSES_ROOT\scrfile\shell\open\command\ (Broken.OpenCommand) -> Bad: (NOTEPAD.EXE %1) Good: ("%1" /S) -> Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CLASSES_ROOT\regfile\shell\open\command\ (Broken.OpenCommand) -> Bad: (NOTEPAD.EXE %1) Good: (regedit.exe “%1”) -> Not selected for removal.

Jeżeli nic nie pomyliłeś z tymi kluczami to chyba po problemie

Wklej te wartości do notatnika > zapisz jako plik.reg > scal z rejestrem > i restart

Ok.Ale jakie dane dokładnie mam wkleić?

Windows Registry Editor Version 5.00


HKEY_CLASSES_ROOT\scrfile\shell\open\command\ 

HKEY_CLASSES_ROOT\regfile\shell\open\command\

Ale to nie zadziała chyba w taki sposób :idea:

Dzięki wszystkim za porady :slight_smile:

Jakby kiedyś ktoś miał taki problem to [pd tym adresem znajduje się rozwiązanie,wystarczy dodać do rejestru i zresetować kompa.

http://www.dougknox.com/xp/fileassoc/xp_txt_fix.zip