Problem po upadku laptopa

witam. od wczoraj mam klopot ze swoim laptopem Samsungiem R510 a mianowicie gdy byl wlączony chcialem go przenies z jednego biurka na drugie i mi upadl:/poczatkowo nic sie niedzialo i jakies 15 minut dzialal dobrze a potem sie wyłączyl:/teraz gdy go włanczam wyskakuje mi na czarnym tle komunikat …Boot From AHCI CD-ROM:Operating System not found" i teraz niemam pojecia co sie moglo stac:/i niewiem co mam robic?byl bym wdzieczny za pomoc!

Z komunikatu wynika że lapek próbuje się uruchomić z płyty, wejdź do BIOS’u i zmień kolejność bootowania z CD/DVD na hard drive

…od upadku bios się nie przestawia raczej. mozliwe że padł dysk bądź odłączyła się taśma służąca do jego podłączenia. Ewidentnie chodzi tu o dysk…

Dysk jest tu najwrażliwszym punktem, u mnie po upadku z biurka (około 60 cm) na podłogę zakończył swój żywot.

też stawiam na dysk twardy!

sprawdź czy się nie poluzował

dzieki za wskazania.niestety niemoge w biosie znalesc tej kolejnosci bootowania a wtyki sprawdzalem i raczej poluzowany niejest;/niema chyba mozliwosci aby z takiego dysku samemu odzyskac choc czesc danych?

podłącz dysk do innego laptopa lub desktopa i sprawdz czy działa, ewentualnie wtedy spróbuj odzyskać dane…

przeskanuj dysk w poszukiwaniu błędów (np. prosty SCANDISK), na koniec podłącz znowu do swojego laptopa i spróbuj zainstalować system :wink:

powodzenia!