Problem po usunięciu sterowników do karty graficznej (AMD)

Witam,

Od 13 godziny próbuję samemu uporać się ze swoim problemem i w końcu się poddałem… Chciałem zaintalować najnowsze sterowniki do karty graficznej i w tym celu odinstalowałem stare sterowniki, ale były jakieś problemy (już nie pamiętam jakie). Uruchomiłem ponownie komputer, zainstalowałem nowe sterowniki i myślałem, że wszystko będzie ok, ale nie było…

Komputer nie wykrywa mojej karty graficznej wykrywa: standardową kartę graficzną VGA. Pomyślałem więc, że odinstaluję CCC i spróbuję zainstalować jeszcze raz, wtedy wyskoczył mi błąd:

99057961.jpg

Pomyślałem sobie - “Dobrze. Nie chcesz po dobroci to zrobimy to siłą.”, pobrałem RevoUninstaller Pro i usunąłem CCC. Problem jednak nie zniknął więc pomyślałem, że zostały jakieś pozostałości po starych sterownikach, które coś mieszają. Pobrałem Driver Sweeper zaznaczyłem AMD i usunąłem wszystko, poprosiło o restart, więc byłem ucieszony. Okazało się jednak, że niczego nie usunął ten program… Próbowałem ręcznie usuwać wpisy w rejestrze z takim skutkiem:

18854140.png

Regassassin też sobie z tym nie radzi… Jak myślicie da się coś z tym zrobić czy pozostała reinstalacja systemu? :frowning:

Pozdrawiam

A jaką masz kartę graficzną?

HD 6770

Spróbuj zainstalować te stare sterowniki. Net framework rozumiem że masz?

A po co usuwać stare stery ? Ja zawsze na stare instaluje nowe :smiley:

Wszystko jest, karta działa (właśnie na niej pracuje monitor), chciałem jedynie zainstalować najnowszą wersję :frowning: Stare sterowniki też nie chcą się zainstalować, ponieważ nie wykrywa karty graficznej. Instaluje się jedynie: Menedżer instalacji Catalyst.

Pytanie, jak odinstalowałeś stare? Jeśli już koniecznie chcesz, to powinieneś odinstalować cały komplet oprogramowania AMD w oknie Programy i funkcje (Dodaj-usuń programy) w pozycji “AMD Catalyst Install Manager” i tę pozycję należy odinstalować całkowicie. To tak na przyszłość.

Dokładnie tak zrobiłem. Zaznaczyłem wszystkie komponenty do usunięcia. Jak już pisałem wyżej, dopiero później zacząłem kombinować z RevoUninstaller.

A przypadkiem nie masz płyty głównej na chipsecie amd? Bo mi np jak instaluje stery to wywala mi sterownik od chipsetu i muszę go doinstalowywać

Nie wiem co się stało, ale pobrałem ze strony AMD - amd driver downloader - udało się mu poprawnie wykryć kartę i ściągnąc sterowniki, które zadziałają. O dziwo były dokładnie te, które pobrałem, ponieważ zawsze pobieram sterowniki ze strony producenta i o pomyłce nie było mowy (aż takim laikiem nie jestem i wiem co w mym PeCecie siedzi).

Mimo wszystko dziękuję za próbę pomocy i okazuje się, że najprostrze rozwiązania są często najlepsze :slight_smile:

Pozdrawiam