Problem po wymianie karty graficznej

Witam. Wymienilem stara karte Radeon HD 5770 gdyz juz wiatraczek za glosno chodzil na uzywana Asus EAH 6670 z pasywnym chlodzeniem. Teraz mam takie problemy:

  • Domyslnie po uruchomieniu komputera ustawia sie rozdzielczosc 1920x1080…okno nie jest rozciagniete na caly monitor a w ustawieniach monitora nie da sie rozciagnac…dopiero gdy zmienie na 1680x1050 mam na calym ekranie obraz. Monitor to Iiyama Prolite e2481hs-b1…podpiety kablem hdmi na przejsciowce Dvi. Rozdzielczosc nominalna na monitorze to 1920x1080.

  • Do komputera mam podpiety telewizor przez kabel hdmi…gdy uruchamiam komputer i powielam obraz na komputer i telewizor w rozdzielczosci 1680x1050 obraz na kompie mam na calym ekranie a na Tv za bardzo rozciagniety…gdy dam 1920x1080 to na kompie obraz za maly ale na Tv na calym ekranie. Jak zrobic aby tu i tu byl obraz na calym ekranie? Na poprzedniej karcie HD 5770 tak mialem ustawione…niestety nie pamietam juz jak.

  • Na rozdzielczosci 1920x1080 mam lekko zamglony obraz i czcionka tez taka malo wyrazna…jak zmienie na rozdzielczosc 1776x100 obraz jest ostry i czcionka normalna.

Dzieki za info i pozdrawiam

Jaka max rozdziałka monitora?
Na początek radze odinstalować i zainstalowac od nowa sterowniki.
Później ustaw na sztywno FHD i weź instrukcję TV. Monitor powinien się dostosować, mam nadzieję, ze FHD obsługuje, inaczej budiet lipa. :wink:

Sterowniki oczywiscie odinstalowane a nastepnie zainstalowane nowe.
Max. rozdzielczosc monitora to 1920x1050.

Edit. Problem rozwiazany!
Wystarczylo wejsc w AMD Catalyst Control Center…Moje plaske panele cyfrowe…we własciwosciach wlaczyc skalowanie GPU a w opcjach skalowania dopasowac recznie obraz do ekranu.