Problem po zainstalowaniu Recovery z legalnością Visty

Witam !

System legalny pudełkowany z Media Markt i później Recovery. Zainstalowałem go i wyszło mi, że mam nielegalną kopie “okienek”.

Alirgion

Napisz to wolniej, bardziej zrozumiale.

  1. Zainstalowałeś system kupiony w MM a później recovery? Z jakiej okazji? :o (ja to tak zrozumiałem…)

  2. Wykonałeś aktywację przez internet czy przez telefon?

No więc system z MM działał… aż zainstalowałem przez przypadek wirusa.

Miałem Recovery i zainstalowałem go i… system podobno “not legal”.

Aktywacja była przez .net i było ok

Help

Alirgion

Zadzwoń do MS najlepiej i wyjasnij sprawę.

E. E. E.

Po co instalowałeś recovery, skoro miałeś normalny instalator? Bez śmieci i innych ■■■■■ół?

Próbowałeś aktywować przez internet raz jeszcze? Czasami system łapie jakiegoś buga i potrafi się wyrejestrować z bazy (mi tak zrobił raz czy dwa), wtedy wystarczy jeszcze raz go aktywować. Jeśli nie da rady przez net, zadzwoń na infolinię Microsoftu, żeby aktywować przez telefon.

Hitm3n , Dokładnie mi tez się zdarzało że system się “wyaktywował” ,wtedy nr 801 308 801 lub +482259941999 , Alirgion , przy aktywacji ,pokaż opcje aktywacji przez telefon spisz cyferki, zadzwoń ,wklep cyferki ,wybierz opcje żeby wysłali Ci sms,wpisz cyferki na kompie i powinno być ok.

Nie wiem, jak Ty, ale ja mogłem bez problemu aktywować go po raz drugi. Wystarczył restart komputera (laptopa) :slight_smile:

Hitm3n , u mnie restart niestety nie pomagał,nie pomagało też slmgr.vbs /upk/ipk/rilc ,tylko telefon.

Może da się to zrobić tak:

W cmd wklepać polecenie

slmgr /rearm

To powinno zresetować stan aktywacji ,i powinno pokazać się info o konieczności aktywacji w ciągu 3 dni ,po tym ,dajesz aktywuj,wybierasz opcje aktywacji przez telefon i jak pisałem wyżej.Lecz to tylko moja teza ,nie przetestowana w praktyce ,i nie jestem pewny czy odnosi się w ogóle do Twojego problemu.Ewentualnie

slmgr.vbs /rilc

To powinno zainstalować ponownie systemowe pliki licencji.

Lecz tu jak wyżej to tylko teza ,co do skuteczności lub ewentualnych późniejszych problemów wynikłych z tego działania nie jestem wstanie Ci nic napisać.

Alirgion - na forum piszemy po polsku, nie po angielsku / polsko-angielsku. Regulamin się kłania, pisz normalnie, a nie jak pokemon.

Co da dzwonienie do MS? Da Ci to, że aktywują system. Musisz tylko mieć numer z naklejki COA (powinna znajdować się na sprzęcie).

Alirgion , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę, ten temat viewtopic.php?f=16&t=394978

Głupszego postu to ja nie czytałem.Płyta recovery dołączona razem z laptopem,jest przypisana do danego sprzętu i zawsze system jest uaktywniony bez ceregiel.To ze kolega zainstalował płytę recovery od innego komputera i dlatego problemy.Czy to winna sklepu to nie wiem,ale zawsze można poprosić producenta o płytę recovery jak jest gwarancja.Płyta recovery uważam ze jest lepsza od wersji pudełkowej.Kupiłem laptopa i mam recovery czasem się zdarza ze głupi sterownik do modemu internetowego czy inny walnie komputer.I potrzebna reinstalacja a w wersji pudełkowej można tylko 3 razy reinstalować,potem trzeba dzwonić i uaktywniać przez telefon.A to też kosztuje,z recovery wywalenie zbędnych programów trwa chwilę.A kasę wydaną na telefony można przeznaczyć na chociażby Piwko :smiley:

@Pokil - bez komentarza odnośnie tych 3 aktywacji. Aktywować możesz ile chcesz…

Hitm3n aby na pewno ,mam oryginalny Office kupiony w sklepie i tu nie ma problemu z aktywacją.Mam też Vistę z laptopem i trzy razy reinstalowałem system i za czwartym musiałem dzwonić przez internet już się nie dało.Tak ze Laptop z Recovery to wygoda.A propos nie po to się system kupuje by ktoś jeszcze na telefony naciągał.

Robiłem Vistę i z recovery i z płyty i za każdym razem się aktywowała (formatów robiłem już z 6 czy 7, bo coś miałem narąbane w kompie). Na XP-ku 7-letnim robiłem z 9 i to samo. Więc nie wiem, o czym mówisz :stuck_out_tongue: