Problem po zainstalowaniu systemu - System Recovery Options

Mam laptopa przywiezionego z zagranicy z Vistą Home (angielską wersję) sformatowałem dysk C z Windowsem i zainstalowałem Viste Ultimate wersję polską i gdy włączam laptopa to wyskakuje: System Recovery Options jak ustawić aby mi nie chciało przywrócić system a tylko po prostu aby włączył się Vista Ultimate?

prosze podac o firme i model laptopa i czy cos mozesz zrobic czy ci wlacza opcja odzyskiwania bez jakiegolkwiek ruchu

zazwyczaj jest tak ze mozna odzyskac ze specjalnej partycji ale po nacisnieciu F11(tak przynajmniej jest w HP)

Gateway MX8739

Jak zainstalowałem Ultimate to bez jakiejkolwiek działalności przy ładowaniu wyskakuje przywrócenie systemu. A gdy przywróciłem stary system tak jak był to bez żadnych problemów system się uruchamia.

Zobaczyłem również że jak instalowałem system ten co był to po zainstalowaniu instalowało wszystkie sterowniki i się nie restartował a jak zainstalowałem Ultimate to nie instalowało sterowników a gdy zalogowałem się to nawet nie pokazało pulpitu tylko mnie wylogowało i zamknęło system i później już nie mogłem włączyć.

a może to dlatego że mam złą wersję bo mam VISTA_X86_PL??? A może na mojego laptopa potrzebna jest 32Bit?

Proszę o pomoc, to dla mnie bardzo ważne…

wiesz dla mnie sa jakies dziwne objawy tak jakby nie przyjmowal innego systemu niz mial na recovery, nie wiem moze jest jakas blokada?

ale z tego co wiem nie bylo w tych notebookach takiej sytuacji, wiec chyba musisz pozostac przy tej dodanej do kompa

problem rozwiązałem. :smiley:

wystarczyło sformatować wszystkie partycje (razem z Recovery) i utworzyć od nowa i zainstalować system.