Problem po zmianie ikon folderów

Witam. Mam drobny problem i może ktoś będzie mi w stanie pomóc.

Niedawno zmieniałem wygląd XP, zmieniłem styl, podmieniłem ikony folderów - systemowych przez “Właściwości->Pulpit->Dostosuj”, całej reszty przez dodanie podklucza “Shell Folders” w “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer”. Jak do tej pory wszystko działa, co prezentuje zamieszczony niżej screen:

screen1vx8.th.jpg

Natomiast irytuje mnie fakt, że gdy w jakimkolwiek programie korzystam z “Plik-Otwórz” to ikony folderów wciąż są domyślnymi Windowsa:

screen2oy1.th.jpg

Czy ktoś wie, czy jest możliwa zmiana również tych ikonek, i jeśli tak - to w jaki sposób?

bo te ikonki to są małe więc je musiał byś osobno zmienić :slight_smile:

_________________________________________________

tak mi się wydaje.

Uruchom edytor Rejestru i dokonaj modyfikacji:

Dotyczy dodania skrótów do okien “Otworz”/“zapisz jako” różnych aplikacji

w tym IE.

Znajdź klucz :

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies

Utworz nowy podklucz o nazwie “ComDlg32”, oraz nastepny podklucz o nazwie

“Placesbar”, co bedzie wygladalo:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\

Policies\ComDlg32\Placesbars

W prawym oknie wpisz (do pieciu pozycji) wartości ciagu o nazwach, Place0,

Place1, Place2, Place3, Place4, każdej z tej pozycji pszypisz wartośc

bedaca nazwa odnosnego katalogu, np:

Place0=C:\Windows\Folder

Place1=C:\Zdjecia

itd…

Zamknij edytor Rejestru i zobacz efekty, otwierajac dowlolne okno

dialogowe “otworz” lub “zapisz jako”

Aby calkowicie usunac z okna dialogowego panel z folderami domyslnymi,

wpisz do klucza:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\

Policies\ComDlg32

Wartosc DWORD “NoPlacesBar” = 1

Natomiast w Office to wpisy powinny być w kluczu

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\numer_wersji\Common\Open

Find\Places\UserDefinedPlaces

W kluczu tym należy utworzyć kolejno podklucze Place0, Place1, itd.

W każdym z podkluczy, np.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\numer_wersji\Common\Open

Find\Places\UserDefinedPlaces\Place0

należy utworzyć dwie wartości ciągu o nazwach “Name” oraz “Path” - w

zmiennej “Name” określamy nazwę skrótu, a w zmiennej “Path” lokalizację,

do której ma wskazywać dany skrót.

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, Piotr P. , to dzięki temu w belce po lewej stronie okna pojawi się nowy button. A mi nie o to chodziło - buttony mają zostać jak są. Chodzi mi o to, że ikony folderów w głównej części okna wciąż są tymi domyślnymi, żółtymi, windowsa:

screen2oy1xv4.th.jpg

A chciałbym, żeby były takie jak na 1 screenie w poprzednim poście. Więc ponawiam pytanie - czy wie ktoś czy da się to zrobić?

Chyba się nie da - tak samo nie zmienisz ikonek w przeglądarce internet explorer bo zawsze będą te domyślne (oczywiście chodzi mi o foldery)

U mnie nawet jak ikony w shell32.dll były zmienione przez Vista Transformation Pack to w ie były domyślne (chodzi mi o ikony folderów). Nie pamiętam jak było w tym oknie ale też chyba były domyślne

Piotrek, ale icealdowi nie do końca o to chodzi :). Zresztą sam o tym napisał, że to nie jest kwestia ikonek skrótów do najczęściej używanych folderów ale ikonek folderów jakie są wyświetlane jako zawartość okienek ‘Otwórz’ i ‘Zapisz (jako)’ czy też ‘Przeglądaj w oszukiwaniu folderu’. I to niezależnie od tego, czy tych okienkach były wyświetlane małe (16x16) czy duże (32x32) ikony.

Też swego czasu z tym walczyłem i o ile pamiętam pożądany efekt przyniosło wyłączenie opcji ‘Uruchamiaj okna eksploratora w osobnych procesach’. Chociaż też działało to tak sobie - nie w każdej aplikacji.

Później zainstalowałem jeden z BrickoPacków, który podmienił odpowiednie ikonki i problem sam się rozwiązał. A mnie przestało interesować dlaczego nie działa to po dopisaniu odpowiedniej wartości w …\ShellIcons :).