[Problem] Pobieranie - obraz ISO w .RAR szacowany czas

Cześć! Chciałem sobie pobrać plik w .RAR z dysku Google Drive - biblioteka waży ok. 6 GB, ale nie chce rozpocząć się pobieranie…cały czas pisze: szacowany czas… i nic, a czekam już z pół godziny :slight_smile: Zazwyczaj takie pliki pobierają się szybko. Nazwę pliku zamazałem, ponieważ nie chcę dzielić się nim ze Światem, po wpisaniu jego nazwy jest on dostępny na ustawieniach publicznych.

Myślałem, że blokuje mnie jakiś antywirus, że mam jakiegoś trojana albo coś, ale wszystkie inne pliki pobierają się bez problemu. Przeprowadziłem speedtest łącza i wychodzi mi download 35 Mbps, więc powinno być wszystko ok.

Wynik testu:

plik z dysku szkolnego - inni pobierali bez problemu:

Obraz Minta - prawidłowe pobieranie:

Próbowałem pobrać przy pomocy innych przeglądarek i ciągle jest to samo.

Pobieranie z Google Drive tak działa. Nie pokazuje wielkości pobieranego pliku. Ale jak pewnie zauważyłeś plik się pobiera.

1 polubienie

Czyli będzie tak przez cały czas dopóki się nie pobierze? Nie wiem nawet ile to potrwa :grinning: To o czym mówisz ma zawsze miejsce?

Piszę z drugiego konta, bo na telefonie nie mogę się zalogować.

Wychodzi że z godzinę się będzie pobierało? (1,6 MB ≈ 13,5 Mb/s)


www.wolframalpha.com/input/?i=1.6+MB%2Fs+download+5.1+GB


PS. w obliczeniach może występować błąd z różnicą między MB a MiB itp. (1 - 1000 a 1 - 1024).

Dokładnie tak. Zawsze jak pobierałem z Google Drive tak było. Musisz po prostu czekać aż się pobierze :slight_smile:

Jaka godzina?
Macie różne pobierania i macie problemy. Szybkie obieranie przez slimjet, czy akceleratory, to sprawa “Przydzielania miejsca na dysku”.
Programy długo “myślą” i rusza pobieranie. W slimjet portable, to jedzie z prędkością ponad 2MBs. Tak testowo wrzuciłem pobieranie z google drive na rozszerzenie firefoxa.


Wychodzi mu, że 3.4GB weźmie w 24 minut. Prędkość 2.3MB/s.
Nie mam pliku 6GB, żeby przetestować, ale policzylem 43 minut.

To Wam napiszę, że rozszerzenie nie zaczyna od przydzielania miejsca na dysku, tylko od razu pobiera do wskazanej lokalizacji, a ilość pobrań ustawia się.

Z dysku mega nz mam prawie 6MB/s downloadu. A mój sprzęt jest stary dziad.

pobieram ich dodatkiem do przeglądarki używają wtedy Blob (developer.mozilla.org/pl/docs/Web/API/Blob) i szybko się zapisuje - w 12 minut plik co ma 1 GB.

Slimjet to przeglądarka, tak?

krystian3w, jak tego Blob zaimplementować do FF?

DownThemAll! będzie dobry na FF? Polecicie też jakąś alterne dla Chrome? Może być coś zewnętrznego.

Slimjet to przeglądarka, tak?

tak https://www.dobreprogramy.pl/Slimjet,Program,Windows,56249.html

jak tego Blob zaimplementować do FF

On jest zaimplementowany w przeglądarkę.

DownThemAll! będzie dobry na FF? Polecicie też jakąś alterne dla Chrome? Może być coś zewnętrznego.

Niech ci bogdan poleci, ja jestem zadowolony z osiąganych prędkości bez pobierania kawałkami w równym tempie.

Skorzystam z DownThemAll! i zobaczymy :slight_smile: Proszę o niezamykanie na razie tematu, zamknę po rozwiązaniu problemu.

Zamykają tylko takie co idą do śmietnika lub jak komuś nie można czegoś wyjaśnić i już z 4 raz piszą a osoba dalej nie rozumie.

:wink:

1 polubienie