Problem podczas aktualizacji do windows 10


(`AmZ) #1

Witam,mam problem otóż chcę zaktualizować z windowsa 8.1 do windowsa 10.Podczas uaktualniania przy 70 % komputer się resetuje i jest cały czas czarny ekran po moim restarcie zaczyna się przywracanie do poprzedniej wersji systemu.Co jest problemem ??


(spamkiller) #2

Długo jest na tym czarnym ekranie po restarcie? Może daj mu trochę więcej czasu na ogarnięcie się. Pamiętam jak jeszcze kilka miesięcy temu, podczas testowych wersji, też mi komp na kilkanaście minut nie dawał znaku życia, ale później instalacja była kontynuowana.


(`AmZ) #3

Godzinę czekałem specjalnie przedłużałem no ale on nic :D… Pobieram jeszcze raz tylko teraz jakoś strasznie długo idzie … :confused:


(Chojinka) #4

przechodzenie na wersje 10 jest jednak dość czasochłonne i w zależności od stanu komputera i starego systemu ten czas się wydłuża… reset raczej nie był najlepszym rozwiązaniem.


(Jasiek.w) #5

Instalacja ma trzy fazy - kopiowanie plików - kończy się jak na głównym jest - 30%, po resecie funkcje i sterowniki - kończy się jak na głównym jest 75% - i trzecia faza po resecie ustawienia. Całość powinna trwać do 90min. W Twoim przypadku musi być problem ze sterownikami, bo ta część kończy się po 75% zaawansowania instalacji.


(`AmZ) #6

Czyli co mam zrobić?


(Jasiek.w) #7

Jak masz możliwość stwórz nową partycję 30GB i uruchom instalację na czysto z pendrive`a - może to sprawa jakiegoś błędu w aktualizowanym systemie - bo 84% jest już w fazie ustawień.


(`AmZ) #8

Moze byc to spowodowane ze w ikonce aktualizacji mam zeby mnie powiadomilo jak bedzie a wymuszam w Windows Update?


(aero) #9

zaktualizuj tym narzędziem system

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-Media-Creation-Tool,Program,Windows,65126.html


(`AmZ) #10

^ w tym jest tak samo .


(snake_1985) #11

Spróbój porady z http://www.dobreprogramy.pl/Rozwiazujemy-glowne-problemy-z-aktualizacja-do-Windows-10,News,65168.html od tematu “Co zrobić, jeśli Windows 7 lub Windows 8.1 nie pokazują ikonki aktualizacji?” o wyczyszeniu foteru proponuje jeszcze czyszcze CCleaner później restart.


(`AmZ) #12

^ Mi nie oto chodzi że nie pokazuje mi ikony,folder czyściłem i jest to samo 75% i nagle ekran gaśnie i bum zostawiłem go tak na 3h i nic się nie zmieniło.


(snake_1985) #13

Po pierwszym restarcie w tracjie instalacji usuń noścnik intalacyjny (CD / pendrive) możliwe że po restarcie jest ładowana kolejna instalacja i z tąd ten czarny ekran.


(`AmZ) #14

^ Słuchaj jak updateuje system przez Windows Update to po co mi pd lub cd?


(mrFreeze) #15

Przygotuj pena

http://wudt.codeplex.com/

 

Oczywiście najpierw pobierz ISO takie jak Cię interesuje.

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

 

Instalację wykonaj z poziomu biosa.


(`AmZ) #16

a co z aktywacją,czy mam wykonać instalacje na czysto ?,mam pytanie czy to prawda że w windows 10 microsoft strasznie kontroluje użytkownika


(mrFreeze) #17

Rozumiem, że np. W7 czy tam w8 masz legalny system? Wiem, że są problemy z aktywacją sam ich doświadczyłem z instalacją na czysto niestety system się nie aktywował. Wykonałem najpierw czystą instalację W8.1 a poźniej z poziomu Windowsa uaktualnienie. System się aktywował sam w minutę. Wykonaj oczyszczanie dysku C to systemowe w ten sposób usuniesz katalog Windows.old chyba, że planujesz powrót do poprzedniej wersji windy.


(`AmZ) #18

To że mam legalny system to chyba oczywistość inaczej nie pisał bym tu i nie zabierał ludziom czas,zaraz spróbuje twojego sposobu.


(spamkiller) #19

A czy nie możesz przywrócić Win 8 do ustawień początkowych? Nie wiem czy masz latptopa z partycją recovery czy też jakoś inaczej instalowany, ale przywróć ustawienia początkowe i próbuj aktlualizacji od nowa. Moją aktualizację robiłem za pomocą Media Creation Tool i na dwóch laptopach z Win 7 i Win 8.1 przeszło wszystko elegancko za pierwszym razem. A formata one nie widziały od ponad dwóch lat.


(`AmZ) #20

Robiłem po formacie przed itd tak samo przez Media Creation,ale zauważyłem że jak dochodzi do tych 70% to nie wykonuje się restart tylko po prostu monitor gaśnie (jest czarny obraz) i nic zostawiłem go tak nawet na całą noc .