Problem podczas gry, wina dysku?


(system) #1

Witam mam duży problem, kiedy gram w gry zainstalowane na dysku F komputer się wyłącza (wyłącza, nie restartuje). Dzieje się tak od paru dni, w piątek znów się zrestartował i nie włączył się (zatrzymywał się w momencie ładowania systemu, wtedy taki pasek niebieski śmiga). Wcześniej kiedy się tylko wchodziło na dysk F to się komputer zawieszał, po sformatowaniu było ok (mam takie poboczne pytanie, czy po sformatowaniu kiedy nie ma nic na dysku powinno być zajęte miejsce 62 mb?). Dzieje się tak tylko z dyskiem F, wczoraj zainstalowałem grę na dysku E i działała normalnie, komputer nie formatował się. Co zrobić aby gry działały poprawnie ?

Wybaczcie chaotyczny opis.

Z góry dziękuje za pomoc :wink:


(prz3m3k84) #2

Przeskanuj dysk programem HD Tune.


(system) #3

wyskakuje mi błąd, pobrałem drugi program ale tym razem z dobreprogramy.

i wyjaśnijcie mi co mam zrobić, dać na benchmark start czy coś pokombinować?


(saturno) #4

Przeskanuj dysk:


(system) #5

podczas używania programu komputer się zawiesza i muszę restartować, zauważyłem że temperatura jego wynosi wtedy ok. 41-42 stopnie, a normalnie wynosi 39 stopni. Jedną grę przeinstalowałem na dysk D i wciąż się restartuje.


(saturno) #6

Pokaż zrzuty z zakładek: Info i Health


(system) #7

1.

2.


(Gracz Online) #8

Program HD Tune zaznaczył na czerwono pozycję Reallocated Sector Count, która oznacza, że został wyczerpany rezerwowy obszar do zastępowania uszkodzonych sektorów powierzchni magnetycznej dysku twardego, sektorami sprawnymi. Ciekawi mnie, jak traktowałeś swój sprzęt, autorze tematu. Czy defragmentowałeś go regularnie, czy kontrolowałeś temperaturę dysku, czy zamontowałeś wentylator do dysku lub skierowałeś nawiew powietrzna?

Najłatwiejszym rozwiązaniem dla właściciela będzie sprzedaż dysku w Allegro z poddaniem w opisie aukcji linku do tego tematu i kupno 320 GB, ponieważ stosunek pojemności do ceny jest korzystny.

Jeśli użytkownika interesuje czasochłonna próba ominięcia problemu, to o proponuję test wydajności. Pokaże on miejsca zacinania się dysku. Dobrym pomysłem jest posłużenie się programem DOS-owym z pakietu Norton - NDD wersja 2004.

Teraz skopiuj wszystkie istotne dane na inny nośnik. Zainstaluj program "Aida 32" w wersji 3.93 i wykonaj test "Linear Read" "Average Access" wtyczką (z menu Wtyczka) "Aida 32 Disk Benchmark" naciśnij "Save" czyli zapisz. Wyłącz najpierw wszystkie programy z autostartu czyli znajdujące się przy zegarze. Nie ruszaj myszką (w czasie testu), ustaw wygaszacz ekranu na pozycję brak, nic nie rób na komputerze tylko czekaj! Naciśnij "Save", aby zapisać wyniki, wykresy w formacie png, (screen-y) i zamieść na forum np. przy pomocy strony http://www.fotosik.pl najlepiej w pełnym wymiarze, a nie jako miniaturkę.


(Loker 13) #9

Potrzebna ci koniecznie ta partycja F? usun ją.. moze bedzie smigac