Problem podczas instalacji 2 systemu, Linuksa

info: Microsoft Windows 10 (build 17134), 64-bit
Intel® Core™ i5-4690K CPU @ 3.50GHz
SSD Intel S520 120GB SATA 6G (SSDSC2CW120A3)

Witam próbuję zainstalować linuxa jako 2 system lecz od 2 dni męczę sie z takim problemem jak w załączniku
nie mogę sobie poradzić dlatego proszę o pomoc używałem wszystkiego UNetbootin ,rufus,Debian i 3 pendrive i specjalnie kupiłem pendriva SANDISK 16GB ULTRA FLAIR (SDCZ73-016G-G46) nie pomogło

Dodam ze na laptopie dało radę wejść w instalator Linuxa ale nie mogłem wybrać dysku itp nie chciało mi sie w to bawić bo to nie był mój laptop. Ale zadziałało :slight_smile:

42864421_288106608581325_5123950534507626496_n|668x500

Na tym zdjęciu nic nie widać.

Tak jakby kontroler AHCI był niedostępny. Masz możliwość przełączenia na AHCI w BIOS-ie?

Na płycie głównej na ssd i hdd są włączone AHCI nie mam pojęcia co jest przyczyną.

Co to za Linux? Wyłączyłeś secure boot w uefi?
Może po prostu spróbuj inną dystrybucję.

Podaj dokładnie jaką dystrybucję chcesz instalować - nazwa i wersja.

Masz możliwość sprawdzić, czy pendrive uruchamia się w trybie live na innym komputerze? Czy Windows 10 był instalowany w trybie “legacy” czy uefi? Jaką masz tam tablicę partycji na tym dysku: DOS czy GPT?

EDYCJA:

Być może będzie najważniejsze. Czy masz włączone tzw. fast boot w Windows? Może instalator z powodu błędu nie może odczytać zawartości dysku twardego, w tym tablicy partycji. Uruchom Windowsa i zamknij przez “Wyłącz”. Nie jestem pewny, czy nie trzeba przestawić czegoś zarówno w systemie jak i w BIOS.

debian-live-9.5.0-amd64-cinnamon.iso
nie dam rady raczej teraz na innym pc ale jak pisałem dało rade normalnie włączyć instalacje a live boota nie sprawdziłem.
włączyłem live boota na swoim PC co nie mogę za cholerę tego zainstalować wyskakują takie logi
Zippyshare.com - Free File Hosting

instalowany na uefi i na ssd MBR (NTFS)

i fastboot wyłączony jak i secureboot płyta głowna asrock z97 extreme4

Spróbuj wyłączyć dysk w UEFI i wystartować dystrybucję z pendrive.
Ewidentnie coś mu z tym SSD nie pasuje.

wyłączyłem ssdka i hddka z autostartu w uefi i bez zmian zmieniłem też dystrybucje na minta tez nic

Zippyshare.com - Free File Hosting
Zippyshare.com - Free File Hosting
Zippyshare.com - Free File Hosting
Zippyshare.com - Free File Hosting
Zippyshare.com - Free File Hosting

Czemu wziąłeś debiana z tak starym kernelem?

pewnie przez przypadek :slight_smile: ale raczej to za wiele nie zmieni na mincie tez nie poszło.

1 polubienie

A próbowałeś instalować go w trybie legacy?

tak i bez pomocy spróbuje wyapilc iso innym programem i w GPT zobaczymy co z tego bedzie

Panowie system się instaluje a rozwiązanie banalne ta płyta jest jakaś jak to powiem “niedorobiona” i ma taką opinię że jak instalować system to trzeba się narobic. Wystarczyło odpiąć napęd CD-ROM może kiedyś komuś pomoże. Łącznie straciłem ok 20h na szukanie błędu :slight_smile: Pozdrawiam.