Problem podczas instalacji - sterownik CD/DVD

Witam mam problem próbowałem dziś przeinstalować system, wszystko uruchamiało się normalnie do momentu w którym jest ekran wyboru partycji następne okno zaraz po wybraniu języków przed pokazaniem się dysków wyskakuje mi komunikat o braku jakiegoś sterownika i każe mi wybrać lokalizacje z CD/DVD dyskietki lub pamięci flash dokładnie nie wiem o chodzi instalacje wykonuje z zapasowej płyty systemu windows 7 wcześniej normalnie się instalowało tylko teraz jakieś problemy.

Brakuje sterownika SATA do obsługi dysku twardego (dlatego system nie widzi dysku twardego podczas instalacji) Jeżeli posiadasz płytkę CD ze sterownikami od producenta twojej płyty głównej nie powinno być z tym problemu.

Podaj bliższe informacje na temat kompa.

Ponadto sterowniki SATA powinny być dostępne do pobrania ze strony producenta sprzętu PC lub twojej płyty głównej.

:slight_smile:

Dodane 28.02.2010 (N) 22:37

Napisz jaki system instalujesz?

Informacje o komputerze są w podpisie ale podam je tutaj:

ASRock 775Dual-VSTA, Pentium4 3,1GHz, 2GB DDRII 667, GeForce 7600GS 256MB DDR2/128Bit, Maxtor 6G160P0 ATA,

Chcę zainstalować 32bit’ową wersje bo wcześniej miałem x64 z M$

Na stronie producenta nie ma sterowników dostępnych pod win 7, ale pobierz stery SATA do Visty i spróbuj je udostępnić podczas instalacji win 7.

link tutaj: http://www.asrock.com/mb/download.asp?M … TA&o=Vista

sterownik jest na drugiej pozycji HDD win vista.

VIA Vista/Vista64 RAID driver ver:540A

*With this version RAID driver, you can create RAID 1 only with the RAID software “VIA RAID Tool” instead of RAID ROM utility.

Please refer to “RAID Installation Guide” for detailed steps. This issue may require driver update in the near future.

Pobrałem te sterowniki jednak nic nie dało.

W czasie instalacji gdy wyskoczyło mi te okno po prostu wyjąłem płytę kliknąłem ok i wsadziłem ją jeszcze raz, pomogło.

Można zamknąć.