Problem podczas instalacji sterowników ATI

Witam. Chciałem uprzedzić że dopiero zacząłem przygodę z systemem Linux i muszę się jeszcze dużo nauczyć.

Posiadam kartę Ati Radeon x1100. System to Peppermint OS x64. Kiedy instaluję sterownik pobrany z oficjalnej strony ATI, pokazuje mi się błąd:

Error: ./default_policy.sh does not support version

default:v2:x86_64:lib::none:3.8.0-30-generic; make sure that the version is being

correctly set by --iscurrentdistro

Removing temporary directory: fglrx-install.8UBD6g

Chciałem zainstalować sterowniki wraz z CCC. Wczoraj znalazłem stronkę i pobrałem jakieś Xorg?? Niestety komputer potem nie wstał.

Proszę o pomoc :slight_smile:

Karta nie jest wspierana od 2009 roku, ATi (dziś AMD) nie wydaje już do niej sterowników. Sterowniki producenta nie są już do możliwe z powodu braku aktualizacji do zainstalowania na nowych wydaniach Linuksa (podobnie nie są rozwijane dla Windows i producent nie daje gwarancji działania na W7 czy W8). Pozostają Ci sterowniki otwarte (społecznościowe), które zazwyczaj są już zainstalowane wraz z systemem, lecz nieco brakuje im jednak do możliwości jakie dawały niegdyś sterowniki producenta, aczkolwiek do pracy i prostych gier są OK (niemniej nie znam distra Peppermint OS, więc musisz sprawdzić czy jest zainstalowane coś w stylu xserver-xorg-video-radeon lub ati). Sterowniki nie są możliwe do zainstalowania, bo zarówno Xorg jak i sam kernel Linuksa poszły do przodu, a sterowniki nie zostały do nich przystosowane i drivery nadal tkwią w 2009r.