Problem podczas instalacji systemu z pendrive

Witam,

 

Mam taki problem: otóż w czasie instalacji systemu windows 7 z pendrive na netbooku (bez cd-romu), przy tworzeniu partycji wyskakuje mi taki komunikat:

 

instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz plik dziennika instalatora systemu Windows”

 

Dodam, że bootuje instalacje windy ręcznie za pomocą ESC przy włączaniu komputera.

 

Dysk HDD w opcjach bootowania jest na pierwszym miejscu, PENDRIVE na drugim.

 

Problem w tym, że instalator po prostu nie tworzy partycji MSR - czyli zastrzeżonej dla systemu windows.

 

CAM00770.jpg

W tym oknie, które pokazałeś po prostu usuń tą partycję, która tam istnieje (Dysk 0 Partycja 1) i powstanie ci w ten sposób pusty obszar. Dajesz wtedy opcję “Nowy” i ustalasz jakiej wielkości ma być partycja, na której będziesz instalował system. Po tej operacji instalator systemu windows sam sobie poprzydziela odpowiednie zarezerwowane na system partycje. Najeżdżasz kursorem na tą partycję, którą ty sam utworzyłeś (to będzie druga albo trzecia w kolejności, już nie pamiętam, sprawdź po wielkości jaką ustaliłeś) i jak podświetlisz ją na niebiesko to klikaj “dalej” i w ten sposób zacznie się instalacja windowsa na wybranej przez ciebie partycji. Po zainstalowaniu systemu proponuję ci wejść w zarządzanie dyskami i utworzyć sobie partycję lub więcej partycji na przestrzeni dysku, która jeszcze została ci do dyspozycji.

A to nie jest jakiś dysk z GPT? Komunikatu dokładnie nie pamiętam, ale ostatnio właśnie z tego powodu nie mogłem zainstalować 7. Pomoże GParted - usunięcie wszystkich partycji i zmiana GPT na MBR.