Problem podczas instalacji win7

mam problem z zainstalowaniem WIN7 na zamiast xp.problem polega na tym że podczas instalacji przy dzieleniu partycji pokazuje mi tylko 2 jedna 100mb a druga 39 GB jak mam dysk 500 GB dlaczego tak się dzieje i czy można to jakoś naprawić.Z góry dzięki

Nie przejmować się! Zainstalować system na partycji 39 GB, a resztę skonfigurujesz po instalacji systemu w Zarządzaniu dyskami. Zakładam, że dysk nie jest zmniejszony pojemnościowo jakimiś zworkami itp.

a jak to zrobić bo nie bardzo wiem

Jeśli już zainstalowałeś system(?), to wejdź przez PPMyszy na “Komputer” > wybierz “Zarządzaj” > potem po lewej “Zarządzanie dyskami” i następnie przyjrzyj się obrazowi Twojego dysku ( Dysk 0 ). Będzie tam i te 100 MB, i te 39 GB z systemem i pewnie jakiś obszar “Nieprzydzielony” (czarny pasek). Razem powinno być nieco mniej niż 500 GB. Z tego obszaru “nieprzydzielonego” możesz teraz utworzyć jedną lub więcej partycji. PPMyszy na tym obszarze i z menu kontekstowego wybrać “Nowy wolumin prosty”. Potem uważnie czytaj, co poszczególne okna proponują.

Zobacz: brak-dysku-nowym-laptopie-t477261.html?hilit=wolumin

Pozdrawiam.

Jerry420 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif