Problem podczas instalacji Windows 10

(Lelefon) #1

Posiadam Kiano Slimnote 14.1. Podczas instalacji Windows 10 wyskakuje błąd związany z sdbus. Jak to rozwiązać? Laptop miał być prezentem dla mamy, a tutaj taka kicha.

Niepowodzenie przy resetowaniu ustawień komputera do stanu początkowego
(JNJN) #2

Pobierz porządne ISO i instaluj.

Lub źle zrobiony instalacyjny pendrive.

(Lelefon) #3

Dziękuję za odpowiedź. Pena tworzyłem za pomocą Media Creation Tool, spróbuję zrobić w Rufusie.

(badaboom) #4

Proponuję sformatować porządnie pendrive i za pomocą Windows 10 Media Creation Tool utworzyć dysk instalacyjny.

(Lelefon) #5

Dzięki za wskazówkę, pomogło ponowne pobranie i stworzenie pena przez Rufusa.

A teraz z innej beczki, jako karta dźwiękowa widnieje w biosie Azalia HD Audio. Sterowniki nie są znajdowane ani przez Windowsa, ani przez DriverBooster ani Driver Solution. Te od Realteka będą pasowały?

(JNJN) #6

Trzeba szukać na stronie producenta.

Ale najpierw spróbuj aktualizacji systemu z WU, może zainstaluje.

Edit:
Na końcu jak nie znajdziesz

Podasz identyfikator sprzętowy tej karty z menadżera i zobaczymy.

PPM na urządzeniu i właściwości i szczegóły i rozwiń właściwość i przestaw na identyfikatory sprzętu i z pola wartość kopiuj i wklej tu całość.

(Lelefon) #7

PCI\VEN_8086&DEV_0F28&SUBSYS_0F288086&REV_0F
PCI\VEN_8086&DEV_0F28&SUBSYS_0F288086
PCI\VEN_8086&DEV_0F28&CC_040100
PCI\VEN_8086&DEV_0F28&CC_0401

Próbwałem już wszystkich znanych mi metod. Dodatkowo jeszcze nie wykrywa karty graficznej (sprawdzałem, w BIOSIe nie ma opcji odpowiedniej, coś musi być z jakimś jeszcze sterownikiem). Napisałem do producenta maila z prośbą o udostępnienie sterowników. Zobaczę, co odpiszą.

Edit:

Kartę graficzną znalazło po zainstalowaniu sterownika chipsetu. Pozostała jeszcze dźwiękowa.

(JNJN) #8

A zrobiłeś na 100 % aktualizację z WU?

PPM na urządzeniach i niech szuka sterów sieci.

(Lelefon) #9

Tak, już kilkukrotnie to zrobiłem i wyrzuca, że nie może znaleźć.

Edit:

Już znalazło. Dziękuję wszystkim za pomoc.

(gsky) #10

Pomógł sam Windows Update czy producent wysłał stery? Mam taki sam problem.

(Lelefon) #11

Producent nawet nie odpowiedział na maila ani na wiadomość przez skrzynkę kontaktową. Sterownik chipsetu Intel z3700 załatwił główną sprawę + WU + DriverSolution/DriverBooster