Problem podczas instalacji Windows 7 z płyty


(Patryk3333) #1

Witam


(pocolog) #2

To może być uszkodzona płyta (zabrudzona?), albo uszkodzony cdrom. Przeczyść płytę mikrofibrą, albo sprawdź na innym napędzie cd


(Patryk3333) #3

Wszystko jest czyste, a sama płyta jest sprawna w 100% w dodatku napęd został wymieniony na nowy. Został nawet załadowany świeży windows XP, ale to i tak nic nie pomogło, BIOS zaktualizowany, podzespoły sprawne. 


(darek0107) #4

A co ma do tego XP ? Wejdź w 7 w opcje, usuń partycję, utwórz ponownie, sformatuj i zainstaluj. Po co nakładasz win 7 na XP ?


(Patryk3333) #5

Sformatowałem komputer i teraz tak jak wkładam instalator XP to normalnie wszystko działa, a jak wkładam płytę z windowsem 7 mam błąd teraz (Brak pliku NTLDR). Mam dwie oryginalne 7, obydwie tak samo się zachowują przy instalacji . W dodatku co jakiś czas wyskakuje blue screen, że coś jest uszkodzone lub jest wirus.


(XMan) #6

Sformatuj komputer za pomocą GParted:

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Program,Windows,13209.html

 

Pobierz z:

 

op979_linki-bezposrednie.jpg

 

jm761_wszystkie-wersje.jpg

 

Po formacie sprawdź instalację systemu…


(darek0107) #7

Jeżeli jest to stacjonarka to wejdź w BIOS i ustaw w opcjach bootawania na “CDROM” bo może masz ustawione na  “Floppy” i dlatego woła tego pliku ? To że uruchamia się z płyty nie ma znaczenia. Sprawdź na co jest ustawione.


(Patryk3333) #8

Od początku na pierwszym miejscu jest cdrom, a po użyciu programu Gparted mam komunikat “BOOTMGR is missing” 


(Longhorn2009) #9

Jeśli skasowałeś wszystkie partycje to normalny komunikat. Testuj czy teraz uda się wgrać windowsa.


(Patryk3333) #10

No i zaczyna się jazda, bo po włożeniu instalatora XP jest komunikat o możliwości rozruchu, a po włożeniu 7 nie reaguje…


(Longhorn2009) #11

Jak masz możliwość sprawdź na innej płycie, wygląda że coś z tą jest nie tak.


(Patryk3333) #12

mam dwa oryginały 7 i obie działają. Przedwczoraj zainstalowałem 7 na innym komputerze właśnie z jednej z tych płyt i wszystko było dobrze…


(Longhorn2009) #13

Spróbuj przywrócić bios do ustawień domyślnych.


(system) #14

Czy jak włożysz płytę z “siódemką” i zrestartujesz komputer, pojawia się podczas bootowania napis “Naciśnij dowolny klawisz…”?


(Patryk3333) #15

dzięki za podpowiedzi szczególnie dla XMAN, udało się :slight_smile: po usunięciu partycji, przeczyściłem też głowicę i poszło. Tyle, że wystąpił inny problem, związany z pamięcia, bo dokupiłem pamięć RAM, tyle że po włożeniu jej nie mogę normalnie włączyć komputera. Muszę przyciskiem zasilającym z tyłu komputera go wyłączyć, aby odpalić normalnie, bo inaczej nie rusza i wyskakuje okno “overclocking is failed”. Na innych forach ludzie pisali, żeby zwiększyć napięcie z 1,8 V na 1,82 V. 


(Longhorn2009) #16

Ustaw parametry w BIOS (napięcie, taktowania, timingi) dla pamięci zgodnie z danymi z SPD (te możesz odczytać z CPU-Z zakładka SPD).


(system) #17

Zresetuj BIOSa do ustawień standardowych i będziesz miał święty spokój!


(Patryk3333) #18

wszystko jest ustawione, ale coś musi być z tą pamięcią, ponieważ jak wyjmuje pozostałe kości to i tak nadal mam błąd, więc może kość jest uszkodzona.