Problem podczas instalacji Windows 8 z pendrive

Cześć,

 

Tworzę bootowalnego pendrive’a z Windowsem 8.1.(różnymi sposobami, przez wiersz poleceń, przez programy). Pendrive jest widoczny w biosie, mogę go ustawić i dokonać rozruchu z niego instalacji.

 

Niestety po ujrzeniu loga Windows, czekam, nic się nie dzieje, po jakimś czasie komputer się restartuje.

 

Próbowałem nagrywać wiele wersji obrazów ISO z Windows 8.1. - wszystkie działają podobnie poza jedną. Jeden z obrazów - z Windowsem 8.1 w wersji 32 bitowej działa bez zarzutów, instaluje się bez problemu, po ekranie z logiem Windowsa wita mnie ekran z instalacją i wyborem języka. Potrzebuję niestety wersji 64 bitowej.

 

Wie ktoś może co jest przyczyną?

 

Dodam, że przy instalacji poprzednich systemów nie było problemów - XP, Windows 7 oraz Windows 8 instalowałem bez problemu.

Może te “wersje” systemów jakieś felerne? Spróbuj z oryginalną.

Problem z tym, że kupiłem rozszerzenie do Windowsa 7 i dostałem klucz produktu. Chciałem po prostu zgrać najbardziej popularny obraz ISO i wpisać klucz.

Ultra iso nagrywa 8 bez problemu nie raz już instalowałem.

 

np universal usb installer ma problemy.

 

masz uefi w pc? może źle wybierasz rozruch?

Nie mam problemu z nagraniem - instalacja działa na innym komputerze. Przygotowywałem pendrive’a za pomocą wiersza komend, Uniwerstal USB installer i jeszcze jakichś programów - za każdym razem to samo.

 

Mam BIOSa i wybieram za każdym razem rozruch z pendrive’a, który jest przygotowany do instalacji.