Witam
Posiadam laptopa HP Compaq z oryginalnym Windowsem Vistą Home Basic wraz z partycją recovery.
Postanowiłem sklonować cały dysk (zrobić obraz dysku) za pomocą programu Clonezilla (robiłem to kilka krotnie). Pracowałem tym programem kilka krotnie na komputerach stacjonarnych i nigdy nie było problemu.
I myślałem, że i tym razem będzie tak samo.
Jednak po uruchomienia laptopa mam problemy z uruchomieniem Clonezilla (dodam, że jest to płyta bootowalna i była przeze mnie kilka razy używana nie było z nią żadnego problemu)
Mój laptop HP ma jakiś dziwny BIOS (nigdy takiego nie widziałem, można wybierać w nim myszką) ale znalazłem potrzebne opcję i ustawiłem sekwencję startową na CD.
Wykonuję restart i nic, ekran pokazuje logo HP napęd kręci CD z Clonezillą ale Clonezilla się nie uruchamia. Jaka może być tego przyczyna??? Czy HP blokuje programy umożliwiające klonowanie dysków???
Inne płyty statują z linuxem?
Próbowałem wystartować płytę z Clonezillą kilka razy ale bezskutecznie???
Dla nie wtajemniczonych dodam, że Clonezilla to jest darmowa odmiana Northona Ghosta
– Dodane 17.04.2010 (So) 23:05 –
Czy miał ktoś z szanownych kolegów problemy podczas klonowania całego dysku z laptopa firmy HP???