Problem podczas przywracania do ustawień fabrycznych - ASUS

Witam forumowiczów.

Niedawno kupiłem laptopa asus X540LJ-XX170T

  • CPU: Intel i5-5200U
  • RAM: 4GB
  • Nvidia GeForce 920M
  • HDD: 1TB

Na początku miałem problem z połączeniem drukarki ponieważ, po zainstalowaniu oprgramowania do drukarki HP, wyrzucało informacje, że instalacja nie została zakończona. Próbowałem usuwać cały program do drukarki przez “dodaj usuń programy” i przez RevoUninstaller ale ciągle zostawały jakieś syfy i nie dało się ponownie zainstalować tego programu.
Przywróciłem komputer do ustawień fabrycznych za pomocą:
Ustawienia -> Aktualizacje i Zabezpieczenia -> Odzyskiwanie -> resetuj komputer do ustawień fabrycznych.

Wszystko poszło zgodnie z planem. Zainstalowałem oprogramowanie do drukarki wszystko działało. Następnie chciałem usunąć zalegający preinstalowany pakiet Office w komputerze za pomocą Revo Uninstaller. MS Office usunął się razem z rozszerzonym poszukiwaniem pozostałości czyli wpisach w rejestrze i pozostałe pliki i foldery.

Problem pojawił się jak chciałem zainstalować swój office 2013. Wyskoczyła informacja, że wystąpił problem i nie można zainstalować programu. Siedziałem nad tym pół dnia szukając informacji jak to ominąć ale w końcu się poddałem i zdecydowałem, że ponownie przywróce komputer do ustawień fabrycznych.

Tutaj zaczyna się zasadnicza część posta.
NIE MOŻNA ponownie przywrócić komputera w takim sam sposób jak wcześniej. Ile razy próbowałem, zawsze pojawia się informacja jak na zdjęciu w załączniku. Płyt recovery nie mam.

Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc?

.

Powinna ruszyć instalacja recovery po starcie od wyłączenia - klawisz funkcyjny z reguły F9 - sprawdź w instrukcji laptopa.

Pomoc Asusa:

Jak uruchomić proces Recovery (ponowna instalacja systemu operacyjnego) z ukrytej partycji?

Przy uruchamianiu laptopa należy wielokotnie wciskać klawisz F9, aż do pojawienia się komunikatu „Windows is loading files". Następnie proszę zastosować się do instrukcji instalatora.

Niestety. Wciskanie F9 nie powoduje żadnej reakcji. Komputer uruchamia się normalnie. :frowning:
Oczywiście zwróciłem uwagę na to, czy F9 razem z Fn czy bez.

A na pewno go wyłączasz?

Odłącz od zasilania i wyjmij na chwilę akumulator?

Jak nie ruszy serwis.

Tak po wyłączeniu z zgaszeniu białej lampki czekam jeszcze kilkadziesiąt sekund. Próbowałem z Fn i bez.
Komputer włącza się normalnie.

Bateria jest niewymienialna :frowning:
Szukałem w instrukcji coś o tym (może trzeba użyć innego klawisza) ale nie ma tam nic napisane.

Serwis, bo to może być problem laptopa.

Mam to na uwadze :frowning:
Ale jeżeli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to jestem do dyspozycji.

Małe info https://www.asus.com/pl/support/faq/1013001/

Po aktualizacji do Windows 10 - Resetowanie ustawień fabrycznych z poziomu F9 nie funkcjonuje

On nie ma aktualizacji systemu do W10, tylko ma W10 w oryginale.

Windows 10 był od razu wgrany bo kompa kupiłem niedawno. (na obudowie nawet jest naklejka)
A recovery pobrane ze strony asusa powoduje, że zmieni się język na angielski.

  1. uruchom windows
  2. opcje zasilania -> ustawienia przycisku wlaczenia komputera (lub cos podobnego) -> wylacz szybkie uruchamianie windows
  3. sprobuj po restarcie wciskac F9