Problem podczas przywracania do ustawień fabrycznych - ASUS

(Burnago) #1

Witam forumowiczów.

Niedawno kupiłem laptopa asus X540LJ-XX170T

• CPU: Intel i5-5200U
  • RAM: 4GB
  • Nvidia GeForce 920M
  • HDD: 1TB

Na początku miałem problem z połączeniem drukarki ponieważ, po zainstalowaniu oprgramowania do drukarki HP, wyrzucało informacje, że instalacja nie została zakończona. Próbowałem usuwać cały program do drukarki przez “dodaj usuń programy” i przez RevoUninstaller ale ciągle zostawały jakieś syfy i nie dało się ponownie zainstalować tego programu.
Przywróciłem komputer do ustawień fabrycznych za pomocą:
Ustawienia -> Aktualizacje i Zabezpieczenia -> Odzyskiwanie -> resetuj komputer do ustawień fabrycznych.

Wszystko poszło zgodnie z planem. Zainstalowałem oprogramowanie do drukarki wszystko działało. Następnie chciałem usunąć zalegający preinstalowany pakiet Office w komputerze za pomocą Revo Uninstaller. MS Office usunął się razem z rozszerzonym poszukiwaniem pozostałości czyli wpisach w rejestrze i pozostałe pliki i foldery.

Problem pojawił się jak chciałem zainstalować swój office 2013. Wyskoczyła informacja, że wystąpił problem i nie można zainstalować programu. Siedziałem nad tym pół dnia szukając informacji jak to ominąć ale w końcu się poddałem i zdecydowałem, że ponownie przywróce komputer do ustawień fabrycznych.

Tutaj zaczyna się zasadnicza część posta.
NIE MOŻNA ponownie przywrócić komputera w takim sam sposób jak wcześniej. Ile razy próbowałem, zawsze pojawia się informacja jak na zdjęciu w załączniku. Płyt recovery nie mam.

Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc?

.

(JNJN) #2

Powinna ruszyć instalacja recovery po starcie od wyłączenia - klawisz funkcyjny z reguły F9 - sprawdź w instrukcji laptopa.

Pomoc Asusa:

Jak uruchomić proces Recovery (ponowna instalacja systemu operacyjnego) z ukrytej partycji?

Przy uruchamianiu laptopa należy wielokotnie wciskać klawisz F9, aż do pojawienia się komunikatu „Windows is loading files". Następnie proszę zastosować się do instrukcji instalatora.

(Burnago) #3

Niestety. Wciskanie F9 nie powoduje żadnej reakcji. Komputer uruchamia się normalnie. :frowning:
Oczywiście zwróciłem uwagę na to, czy F9 razem z Fn czy bez.

(JNJN) #4

A na pewno go wyłączasz?

Odłącz od zasilania i wyjmij na chwilę akumulator?

Jak nie ruszy serwis.

(Burnago) #5

Tak po wyłączeniu z zgaszeniu białej lampki czekam jeszcze kilkadziesiąt sekund. Próbowałem z Fn i bez.
Komputer włącza się normalnie.

Bateria jest niewymienialna :frowning:
Szukałem w instrukcji coś o tym (może trzeba użyć innego klawisza) ale nie ma tam nic napisane.

(JNJN) #6

Serwis, bo to może być problem laptopa.

(Burnago) #7

Mam to na uwadze :frowning:
Ale jeżeli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to jestem do dyspozycji.

(gregor23) #8

Małe info https://www.asus.com/pl/support/faq/1013001/

(JNJN) #9

Po aktualizacji do Windows 10 - Resetowanie ustawień fabrycznych z poziomu F9 nie funkcjonuje

On nie ma aktualizacji systemu do W10, tylko ma W10 w oryginale.

(Burnago) #10

Windows 10 był od razu wgrany bo kompa kupiłem niedawno. (na obudowie nawet jest naklejka)
A recovery pobrane ze strony asusa powoduje, że zmieni się język na angielski.

(blablabllaa) #11
  1. uruchom windows
  2. opcje zasilania -> ustawienia przycisku wlaczenia komputera (lub cos podobnego) -> wylacz szybkie uruchamianie windows
  3. sprobuj po restarcie wciskac F9