Problem podczas uruchamiania systemu

Cześć,

zainstalowałem od nowa system xp i chyba coś źle zrobiłem ponieważ przy uruchamianiu należy wybrać system operacujny, i są dowybory 2 x windows xp ten sam :stuck_out_tongue:

Wybieram pierwszy, nie wiem co to ten drugi :confused:

Przy instalacji skasowałem istniejący 2 dodatkowe partycje i zrobiłem jedną systemową i druga dodatkową.

Jak pozbyć sie tego problemu?

Na dysku C odszukaj plik boot.ini otwórz go i wklej zawartość tutaj.

Siemano, mam prblem a mianowicie po sformatowaniu dysku instaluje windowsa xp, po instalacji wszystko działa normlanie a jak wylacze komputer i chce go wlaczyc jeszcze raz to pisze ze plik hal.dll jest uszkodzony. Prosze o pomoc jesli ktos wie jak to naprawic niech napisze na gg: 7901488 lub e-mail: Rocky97@o2.pl lub tez odpisze na forum.Z góry dzieki

Biblioteka HAL.DLL odpowiada za jedną z warstw obsługi sprzętu w Windows 2000/XP (dokładnie za tzw. Hardware Abstraction Layer). Winnym zaistniałej sytuacji może być zbiór boot.ini. Aby go naprawić, stosujemy następującą procedurę:

  • ustawiamy w BIOSie opcję uruchamiania komputera z krążka CD

  • wkładamy do napędu bootowalną płytę CD z Windows XP i uruchomić komputer z jej użyciem

  • wchodzimy do konsoli odzyskiwania systemu

  • wpisujemy polecenie: bootcfg /rebuild

  • przywracamy w BIOSie uruchamianie z dysku twardego

  • wyjmujemy krążek z napędu CD i restartujemy komputer

oraz

zrobiłem jak pisałeś, i pisze ze nie można zeskanować dysku ponieważ jest uszkodzony system plików. Czy jest jakiś inny sposób by to naprawić?

Kamilss1406 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

spróbuj tego :arrow: skopiuj hal.dl_ z katalogu I386 na CD z systemem do katalogu SYSTEM32 na HDD i zmień jego nazwę na hal.dll.

zrób test dysku TYM

Może spróbuj tak:

w konsoli odzyskiwania wpisz taką frazę :arrow:

MAP ARC , aby sprawdzić, jaką literę ma napęd.

Potem :arrow:

expand X:\i386\hal.dl_ C:\WINDOWS\SYSTEM32\hal.dll

gdzie X to litera napędu, a C litera systemowej partycji.

Pamiętaj o spacjach po expand i hal.dl_

ZOBACZ JESZCZE TO