Problem podczas uruchamiania

podczas uruchamiania komputtera coś zaczyna mi piszczeć w komputerze po czym pokazuje się (jak by nic się nie stało):

IDE Channel 0 Master (coś tam dalej)

IDE Channel 0 Slave (coś tam dalej)

IDE Channel 1Master (coś tam dalej)

IDE Channel 1 Slave(coś tam dalej)

potem pokazuje sieęnastepny ekran jak zwykle potem powinnien uruchomićsięwindows ale ekran robi się czarny i nic się nie dzieje :expressionless:

komuter nie jest nowy ma 5 lub 4 lata

dokładnie zacytuj informację, wygląda na problem z dyskiem twardym

Memory testing : 786432K OK

IDE Channel 0 Master : HL-DT-stdvd-RAM GH22MP20

IDE Channel 0 Slave : None

IDE Channel 1Master : S_ATA1-A1-SAMSUNG-SP0012C SU100-34

IDE Channel 1 Slave: S_ATA2-None

jeśli masz tylko jeden dysk twardy, to widocznie system/bootsector poleciał, wsadź płytkę z systemem do napędu, uruchom komputer z płytki i spróbuj naprawić instalację.

Dzięki za odpowiedz. Możesz napisać co mam zrobić dokładnie? Mam poszukać opcji naprawa instalacji czy od nowa Windowsa zainstalować?

naprawa instalacji

Spróbuj jeszcze wybrać opcję wejścia do konsoli odzyskiwania (będzie jeszcze przed wybraniem instalacji naprawczej), zaloguj się uzywając hasła administratora i wpisz następujące komendy zatwierdzając je ENTER-em:

fixmbr

fixboot c:

Witam. Dzisiaj włączam kompa i o dziwo wszystko działa normalnie :smiley: Mam teraz zrobić to co pisaliście czy nic nie robić?

Zauważyłem tylko zmianę w klawiaturze (wolniej powtarza znaki) reszta działa chyba poprawnie.

Nie musisz tego robić, ale dobrze zobaczyć czy z dyskiem wszystko w porządku. HDTune: Benchmark, Health i Error Scan.