Problem podczas włączania komputera. Nie znaleziono 'SE'

Witam. 

Moim problem jest wyskakujący komunikat o treści “Aucun SE détecté. Appuyez sur F1 pour refaire l’amorcage.”. Przetłumaczyłem to w translate i wychodzi _“Nie wykryto OS. Naciśnij klawisz F1, aby powtórzyć gruntowanie.”. _Z tym, że OS lub SE prawdopodobnie jest to system operacyjny. Komputer pochodzi z Francji i ma francuskiego BIOS’a i było także oprogramowanie w tym języku. Sformatowałem go na windowsa xp sp3 home edition i nie chcę działać. Działał po sformatowaniu 1-2 dni, ale później zaczął pojawiać się ten błąd i nie dało się go już uruchomić.

Takie rzeczy lubią się dziać, jak dysk twardy wypina się ze złącza, lub dysk twardy umiera, lub instalujesz sterowniki SATA windowsowi XP, który został zainstalowany w trybie IDE/ATA.

Fajnie jest też znaleźć na ostatniej zakładce Biosa “przywróć ustawienia domyślne bios-u”.

Tylko jest mały problem, bo BIOS jest po francusku a ja nie wiem jak to będzie w ich języku. 

No i w czym problem? Ile masz opcji do przetłumaczenia z ostatniej zakładki Biosu? 4 czy 5?

Dzięki za chęci, ale poradziłem już sobie z tym :wink: