Problem podczas włączania komputera. Nie znaleziono 'SE'

(Dawidu28) #1

Witam. 

Moim problem jest wyskakujący komunikat o treści "Aucun SE détecté. Appuyez sur F1 pour refaire l'amorcage.". Przetłumaczyłem to w translate i wychodzi "Nie wykryto OS. Naciśnij klawisz F1, aby powtórzyć gruntowanie.". Z tym, że OS lub SE prawdopodobnie jest to system operacyjny. Komputer pochodzi z Francji i ma francuskiego BIOS'a i było także oprogramowanie w tym języku. Sformatowałem go na windowsa xp sp3 home edition i nie chcę działać. Działał po sformatowaniu 1-2 dni, ale później zaczął pojawiać się ten błąd i nie dało się go już uruchomić.

(Fanboj O) #2

Takie rzeczy lubią się dziać, jak dysk twardy wypina się ze złącza, lub dysk twardy umiera, lub instalujesz sterowniki SATA windowsowi XP, który został zainstalowany w trybie IDE/ATA.

Fajnie jest też znaleźć na ostatniej zakładce Biosa “przywróć ustawienia domyślne bios-u”.

(Dawidu28) #3

Tylko jest mały problem, bo BIOS jest po francusku a ja nie wiem jak to będzie w ich języku. 

(Fanboj O) #4

No i w czym problem? Ile masz opcji do przetłumaczenia z ostatniej zakładki Biosu? 4 czy 5?

(Dawidu28) #5

Dzięki za chęci, ale poradziłem już sobie z tym :wink: