Problem podczas włanczania komputera

Podczas uruchamiania komputera wyskakuje pewien problem, mianowicie komunikat: “OC is falied, please enter setup to change falied OC” (błąd pojawia się przed zalogowaniem, niemal na samym początku fazy uruchamiania).

Poniżej komunikatu znajdują się 2 opcje:

  • nacisnąć kalwisz [F1] co spowoduje zignorowanie błędu i przejście do dalszego rozruchu kompa.

-wejście w DOS-a i próba rozwiązania błędu.

Problem ten wystąpił po wyłączeniu prądu w mojej miejscowości, a dokładnie po uruchomieniu blaszaka po tej awarii

Jak narazie nie dostrzegłem skutków spowodowanych tym błędem.

_________________________________________________________________________________________________________________

Windows XP Professional/Vista Home Basic, GeForce 7300GT(256MB), Intel Pentium4 (3,2GHz) , 2 GB RAM

Uszkodzenie/błąd ustawień Biosu?

Wejdź w Bios i wybierz “Load Optimized Defaults” - chyba, że masz coś indywidualnie w Biosie ustawione dla Swojej konfiguracji sprzętowej to musisz ustawić tak aby było prawidłowo.

Następnie zapisz ustawienia.

PS. Popraw temat: “włączania”

odlacz od pradu, rozkreć puche i na momen wyciągnij baterie biosu, też kiedyś miałem coś podobnego

Demosthene ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.