[PROBLEM] Podział dysku na partycje

Witam!

Zacznę od tego, że jestem nowym użytkownikiem forum.

Niedługo mam zamiar zrobić totalne formatowanie dysku oraz późniejsze podzielenie go na partycje.

Mój problem polega na tym, iż nie wiem, czy dobrze go podziele.

Czytałem trochę na ten temat i zrezygnowałem z niektórych rzeczy (np. osobna partycja na plik stronnicowania).

Na razie wyglądało by to tak:

Dysk twardy - 250 GB (rzeczywiste 232,90 GB).

C: - 35 GB (MS Win Vista + sterowniki + MS Office 2007 + AV + plik stronnicowania)

D: - 10 GB (Temp + Temporary Internet Files + p2p + direct download + śmieci)

E: - 25 GB (różnego typu programy)

F: - 80 GB (gry)

G: - 80 GB (multimedia)

H: - 2,9 GB (dokumenty, itp.)’

I jak? To jest dobry podział? Czy go zmienić?

Thank in advance.

91MaxeL

Ło jejku i na co aż tyle? Wystarczy Ci jedna partycja systemowa + 1-2 na resztę. Jak dasz tyle, co proponujesz, to potem będziesz miał problemy z organizacją dysku (tu mi brakuje, ta jest za duża itp.).

Kiepski pomysł z tym podziałem jak kolega prz3m3k84 powiedział partycja systemowa + dwie na resztę później foldery

Program najlepszy do dzielenia partycji spod Windowsa - EASEUS Partition Master 4.1.1 Home Edition .

Napisz na gg 6669185 pomogę w obsłudze.

Musisz pamiętać, że na dysku możesz mieć 4 partycje podstawowe lub 3 podstawowe + kilka logicznych.

Osobiście poleciłbym na podział na… 2 partycje

c:\ - system i programy około 60~70GB max od Ciebie zależy ile.

d:\ Programy, gry i dokumenty

Czemu tak? Ponieważ wszystkie programy potrzebują wpisy w rejestrze, przy ponownym instalowaniu systemu musiałbyś większość zainstalować ponownie. Dwie partycje są najlepsze z tego względu, że na dysku D wystarczą ci odpowiednie posegregowane katalogi i zachowasz porządek, a uchronisz sie przed stratami ewentualnych dokumentów przy kolejnym formacie dysku C

Z organizacją raczej nie będę mieć problemów.

Miejsca też nie będzie brakować na żadnej partycja, no chyba, że na partycji z grami (ale to są gry na Steam + kilka innych).

Jeszcze jedno:

dysku i tak nie zapełnie maksymalnie, bo nie mam czym.

W ogóle dzięki za odpowiedzi i rozważe to co napisaliście.