Problem połączenia telefonu z wifi

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z połączeniem się do Wi-Fi. Myślę, że to problem telefonu. Zresetowałem dzisiaj telefon do ustawień fabrycznych i wciąż to samo.Telefon: Orange Reyo. Wersja androida: 4.2.2. Nie mogę się połączyć z wifi. Co chwile wyskakuje “Uniknięto połączenia internetowego o niskiej jakości” i nic nie mogę z tym zrobić. Szukałem w wielu tematach i nic pomocnego nie znalazłem. Odrazu zastrzegam, że jestem laikiem w sprawach programowania, roota itp. Czy da się coś z tym samemu zrobić? Czy lepiej odrazu oddać telefon na gwarancję do serwisu?  Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Wi-fi, ustawienia zaawansowane, unikaj połączeń o słabej jakości.

czytałem już o tym, niestety w moim telefonie nie ma takiej funkcji.

Kiedy wejdziesz do zakładki wi-fi (lista dostępnych sieci itd.) użyj przycisku na dolnej, prawej krawędzi telefonu aby zobaczyć dodatkowe opcje.

wiem, wiem. Mam opcję “Zaawansowane” ale nie ma tam czegoś takiego jak unikaj połączeń o słabej jakości. Jest tylko: Powiadomienia o sieci, Wi-Fi w trybie uśpienia, Optymalizacja Wi-Fi, Adres MAC, Adres IPv4.

W takim razie pozostaje tylko skorzystanie z jakiś zewnętrznych aplikacji do zarządzania kartą wi-fi.

temat do zamknięcia. o dziwo po nocy problem sam ustąpił :slight_smile: