Problem połączenia z udostępnionym dyskiem USB

Witam, kiedyś w systemie xp, obecnie windows 7 home na dwóch komputerach, utworzyłem udostępnianie plików na dysku USB i wszystko działało. Ale z jakiejś przyczyny przestało działać i teraz za nic nie mogę połączyć się z laptopa z komputerem stacjonarnym, do którego podłączony jest dysk USB, ani też bezpośrednio z samym dyskiem, jak to miałem ustawione. Nie mogę połączyć się z komputerem w sieci - router to livebox 3.
W czasie użycia systemowych rozwiązań pojawił się komunikat o sprzeczności czasu systemowego - nierozwiązany. Nie bardzo tu łapię o co chodzi, bo ustawienia czasu, daty i godziny są identyczne. Ale ważniejsze jest to, że kilka dni temu wszystko było w porządku. Dysk USB nie był w tym czasie odłączany od komputera.
Oba komputery to hp, tak laptop i stacjonarny. I od początku używania drukarki hp (sieć), też występuje coś podobnego, bo abym mógł wydrukować cokolwiek, muszę ponownie uruchomić drukarkę - drukarka jest sparowana z routerem livebox 3. Niezależnie od tego, czy drukuję z jednego, czy z drugiego komputera.
Na obu komputerach jest windows 7 home 64 - oryginalny i zaktualizowany, na obu jest oryginalny arcavir.
Prawdopodobną przyczyną zepsucia tego połączenia było użycie programu Game Booster 3, który tymczasowo wyłącza zbędne funkcje systemu - ale tylko prawdopodobnie. W ciągu kilku dni system nie pobierał aktualizacji.
Czy ktoś ma sugestię co można zrobić?

Hej,

Sprawdź w ustawieniach LiveBox’a, czy ustawiony jest dobry czas. Problemy mogły się pojawić po zmianie czasu z letniego na zimowy.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Witam, czekałem z odpowiedzią, gdyż w dwa dni po umieszczeniu zapytania padł mi dysk SSD w komputerze stacjonarnym. Dysk został wymieniony na nowy i teraz jest wszystko okej.