Problem połączeniem bezprzewodowym liveboxa na laptopie

witam zainstalowałem i podłączyłem liveboxa u mnie na pcecie jest wszystko dobrze i net działa ale na laptopie nie wyszukuje mi wogóle neta znaczy jest coś takiego w połączeniach sieciowych “połączenie 1394” a po za tym nic babka z tp coś mi mówiła ze muszą jakieś okienka wyskoczyć na dole i trzeba wpisać kod z liveboxa ale jak mam go wpisać jak nic niema, moze ktoś wie o co w tym chodzi to zgóry bardzo dziękuje. laptop jest po zmianie z visty na xp

Na Livboxie masz naklejkę gdzie jest klucz WEP-musisz go wpisać w lapku.

adelax ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

ale gdzie mam wpisać ten kod jak nic mi nie wyskakuje niemam żadnych okienek ani miejsc do wpisania?

A masz w ogóle kartę wi-fi w tym laptopie włączoną ?

a jak ją włączyć?

adelax ,

Tu poczytaj i dojdziesz co i jak.

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int … rod=604208

troche czytałem na tej stronce ale tam niema konkretnie jak połączyć się z peceta do laptopa, karte sieciową mam włączoną na laptopie i w połączeniach sieciowych mam połączenie 1394 ale niewiem gdzie ten kod wpisać z liveboxa i miałem mieć jakieś okienka na pasku a nic niema, moze to wina sterowników bo wcześniej była vista , już sam niewiem o co w tym chodzi

Wgraj z płyty co dostaleś przy livboxie-podłączenie drugiego kompa >bezprzewodowo >tam w kolejnym etapie powinna pokaząć się inf.o tym kluczu WEP.Albo zadzwoń pod 0800 102 102.

to z płyty nie chce się zainstalować wyskakuje że nie może skończyć instalacji a w tp babka mówi ze powinno działać, jakieś okno powinno mi wyskoczyć i że tam mam wpisać ten adres wep ale ja nie mam tu nic takiego laptop mi nie wyszukuje a przecież karte mam włączoną

A czy jakąkolwiek inną sieć wyszukuje oprócz Liveboxa ?

nie, ale chyba już wiem o co chodzi w menadżerze mam na żółto znaki zapytań przy kontroler ethernet, to tak jakby niebyło sterowników, moze ktoś wie jak znaleźć takie sterowniki? bardzo byłbym wdzięczny bo nie wiem skad to ściągnąć a troche już tych sterowników ściągałem i żaden nie pasuje

Masz PC połączony białym kablem(czerwona końcówka) z Liveboxem-wszystko działa jak mówisz…

Na lapku połączenie za pomocą adaptera Wifi robisz(z płyty instalacyjnej Liveboxa)…i tam musi Ci wywalić okno do klucza WEP…

to z płyty niechce się zainstalować na laptopie, babka z tp mówiła mi że tego nietrzeba instalować, i że niemam jakiś sterowników do karty bo powinno mi samo bez instalowania z płyty wywalić o ten klucz

Spróbuj jeszcze coś takiego>panel sterowania>kreator sieci bezprzewodowej

albo w menedżerze zrób aktualizację sterowników.

udało mi się znaleźć sterownki do karty bezprzewodowej i już jeden ten znak zapytania mi zniknoł pokazała mi się karta, sterownik i te okienka na dole na pasku tylko niemoge się połączyć z siecią z liveboxa chyba jeszcze musze mieć jakiś sterownik do ethernet tylko tego choler… niemoge znaleźć. Zrobiłem tak jak napisałeś to wyskakuje mi jakiś błąd że niemoze zrobić sieci

No to jesteś na tropie…podłącz adapter wifi do lapka> na Livboxie przycisk REG wciśnij(zacznie migać dioda z antenką)…po wciśnięciu tego przycisku modem będzie się łączył z lapkiem…

jak chce zrobić przez kreator to wyskakuje mi błąd, a jak chce tą aktualizacje zrobić to wyskakuje mi okno zeby z płyty zainstalować, już nie mam do tego nerwów jutro to spakuje i zaniose im to do tego tp niech się wypchają

Dodane 28.10.2009 (Śr) 21:56

zamykam temat i musze powiedzieć że nareszcie się udało dziękuje za dobre rady:)