Problem prawdopodobni z biosem. Ratujcie!

Mam płyte z chipsetem 845pe max Intela. Ostatnimi czasy jednak zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Na początku przestawała mi chwilami działać klawiatura na infraRed. Potem komputer juz calkiem przestal sie wlączać, zatrzymywał sie na znajdywaniu sprzętu i nie dawalo sie nic wiecej zrobic, nawet ustawie3n biosu wlaczyc ani wystartowac z plytki. myslalem ze wystarczy zresetowac bios, to wziąłem i wyjąłem bateryjke na 10 minut, ale potem to juz caolkiemn siadlo i teraz pisze ze ustawienia cmos nie sa zgodne, i zebym cos nacisnal zeby wlaczyc setup, albo cos innego zby dac domyslne, jednak nic sie nie dzieje jak naciskam te klawisze. Co mam zrobić?? czy przeładować Biosa? prosdze o pomoc bo potrzebuje bardzo komputera!!

Prawdopodobnie tylko date i godzine trzeba ustawić

A tu trzeba będzie szukać przyczyny, jeżeli masz więcej jak jedną kość pamięci to sprawdz je pojedynczo, jak tylko jedną to przydałoby sie pożyczyć i sprawdzić, jak pamiątki dobre to spóbować uruchomić kompa na minimum sprzętu , tylko podpięty HDD i karta grafiki reszte wszysko odpiąć a karty rozrzeżeń powyciągać , jak odpali to podpinać pojedynczo urządzenia i za każdym wpięciem nowego sprawdzać czy odpala.

update: może na początek sprawdz inną klawiature.

Jak masz klawiature USB lub multimedialną(niektóre) podmień na chwile na zwykłą PS2 i przycisk Del przy starcie kompa i wchodzisz do biosu ustaw date i godzine i tylko co trzeba i start.

Posiłkuj się książką do płyty głównej.

Jak nie kumasz w biosie weź kumpla.

mam tak tylko jedną kość pamięci. A z kart rozszerzeń mam tylko graficzną i no i sieciówkę. Co do klawiatury to jest to o tyle dziwne ze mam takigo biosa ze sie pojawia zebym kliknął del zeby wejsc w ustawienie, f11 w boot menu a f12 w cos tam jeszcze. kiedy mam juz ten ekranik ze cos sie nie zgadza w cmos to jak nacisne np. f11 tro pojawaia tam się GO wiec chyba klawiatura kontaktuje. co to moze byc w takim wypadku. jesli chodzi o ksiazeczke do plyty głównej nie ma tam nic wspomnianego jesli chodzi o takie bledy lub o konfiguracje biosu w takiej sytuacjii. Błagam o pomoc!!