Problem prawdopodobnie z 8600gts :/

Witam sprzcik zmontowany dwa dni temu wszystko nowe tylko dysk i zasilacz starszy

athlon 5000+ x2

pamięć 2x1GB KingSton 800

8600gts 256DDR3

k9n sli platinium

segate 40GB :wink: stary dysk :slight_smile:

zasilacz chieftec 400w

chłodzenie wszędzie box na gts zamontowałem zwykły wiatrak na radiator 80x80

temp mierzone nvidia monitor view tempy nie przekraczają 55 stopni nawet podczas ostrego młucenia w creeda prawie na full w rozdziałce (niepamiętam dokładnie ile około 1100x900 mniej wiecęj)

I teraz do sedna dziś grając własnie w tego creed leki zwis poczym wyszedł do windy w rozdzialce 640x480 i ze gra zrobiła jakiś bląd :confused: reset próba właczenia creeda loading zawsze do 98% i zwiecha gry (muzyczka leci obraz delikatnie mruga i nic sie nie dzieje) odinstalowalem creeda z nerwow :wink: zainstalowałem kings bounty gra sama wykryla ustawienia praktycznie wszystko na full i tu zaczeły sie poważniejsze problemy :confused: pograłem z 20min sprawdzajac temp co chwile cpu gpu system wszystko do 55 stopni poczym wywalił sie system reset troszke zje… obraz był podczas uruchomienia systemu i delikatnie migotanie ekranu w windzie i jak włączam gre to pare min i znowu sie jeb… :confused: .

Moje pytanie szanowni forumowicze co to od czego i dlaczego ? nic nie krecone podkrecane itp wszystko na standartowych ust POMOCY :frowning:

tak jak podejrzewasz, prawdopodobnie uszkodzona grafika (gpu lub pamięci), na początek spróbuj przeinstalować sterowniki do karty, następnie wypadałoby podpiąć alternatywną (pożyczoną) od kogoś.

zmniejszyłem rozdziałke w kings bounty i pograłem ze 45 min zanim sie zawiesił :confused: zauważyłem także że procek dochodzi do max 57stopni.

Jedno mnie niepokoi radiator od mobo jest wrzący prawie przełożyłem witrak z karty na ten radiator zobaczymy co sie bedzie działo(podczas pisania tego komp ma zwiechy na 2-3sec i potem rusza znowu )

Od czego by karta mogła paść jeżeli nie od przegrzania tak poprostu moze sie sypnac?

jeśli się chipset grzeje to opisany przez ciebie objaw może być tego powodem.

przełożenie wiatraka nic nie dało temp karty 60 st radiator od mobo letni procesor 55st i zwis

fuk :confused:

skombinuj grafikę na pci-e, nie masz wyjścia, od kolegi, rodziny… nie masz wyjścia…

A jeżeli nie możesz od kogoś pożyczyć no to musisz wywalić jakieś 50 zł i leć do sklepu po najtańszą grafikę na PCI-E

moze jutro od kumpla wyszarpie 6600gt zobaczymy a jeszcze jedna rzecz odpaliłem nx sensor tam jest pokazane ile volt podaje na procesor i na vcore a mialem 1.275 a na vcore b mialem az 15 dlaczego taka roznica i czy wogole dobrze mowie czy cos pomieszałem :slight_smile: zmniejszyłem do takich samych wart i zaraz znowu przetestuje

EDIT niestety cały czas to samo obraz teraz sie nie psuje ani nic tylko komp sie zwiesza :confused: nierozumiem tego