Problem przedostania się do dysku twardego. Proszę o pomoc


(Amadi222) #1

Witam

mam mały problem z dyskiem twardym gdzie jest zainstalowany Windows 8 (dysk systemowy). Chodzi o to ze przez Ubuntu chce się dostać do tego dysku i odzyskać pliki, które są dla mnie bardzo ważne. Proszę o szybka pomoc.

Tutaj dodaję zrzuty ekranu: https://skydrive.live.com/?cid=d506ecdc ... !426&sff=1 i https://skydrive.live.com/?cid=d506ecdc ... !425&sff=1

-- Dodane 15.12.2012 (So) 11:12 --

Dodam również, że nie mogę włączyć Windowsa 8 gdyż jest błąd systemu 32. Na dodatek nie mogę przywrócić systemu od ostatnich instalacji, bo dysk jest zablokowany i chroniony (nie wiadomo przez co). Chciałbym dodać że mam do odzyskania 90 GB projektów. Proszę o pomoc te dane są naprawdę bardzo ważne a nie chcę utracić ani jednego pliku.


(mktos) #2

Nie do tej partycji się dostajesz - partycja "Zastrzeżone przez system", która zawiera to co na drugim screenie, jest dla ciebie nieinteresująca. Prawdopodobnie powinieneś próbować dostawać się do partycji o nazwie "Wolumin o rozmiarze 120 GB".


(Amadi222) #3

Tez tak na początku myślałem ale tak nie jest. Przez gpartedt jest właśnie ten 250 gb dysk z którym nic nie da sie zrobić bo właśnie w nim jest system i moje pliki. A tam gdzie mam 120 gb to jest drugi dysk podzielony na Patrycja po 120 gb i one działają a pierwszy dysk nie działa gdzie jest na nim system i moje pliki które próbuje odzyskać.