Problem przy formatowaniu Dysku C

Witam, bardzo proszę z góry o wyrozumiałość.

Problem polega na tym, ze chciałem sformatować tylko DYSK C, a więc zainstalować Windowsa od nowa bez utraty danych na innych dyskach. Próbowałem to robić tylko raz i coś mi nie wyszło, przez co musiałem zawieźć komputer do serwisu.

Czy ktoś może mi krok po kroku wyjaśnić jak sformatować DYSK C poprzez BIOSA ? Bo nie chce, żeby coś się znowu zepsuło wydawać kupe kasy na naprawę i czekać tydzień za komputerem.

Moja płyta głowna to: GA-H81M-S1
Wersja Biosa: FE

Nie wiem czy to coś pomoże ale proszę o jakąś pomoc, bez odsyłania do jakiś poradników bo właśnie z nich korzystałem i nie wiem co się stało.

P.S. jeśli wybrałem zły dział z góry przepraszam.

Włóż/podłącz płytę/pendrive z instalatorem do komputera i gdy dojdziesz na której partycji chcesz zainstalować to sformatuj C: i zainstaluj na nieprzydzielonym miejscu.
Tak kiedyś przynajmniej widziałem na filmiku i działało.

Nie ma czegoś takiego i po to są poradniki, aby z nich korzystać… lub serwis.

Najlepiej i najbezpieczniej z poziomu systemu przywrócić system do ustawień fabrycznych.

lub

Uruchomić instalator W10 i w opcjach zaawansowanych usunąć partycję C i partycję systemową 500 MB, założyć ponownie partycję C i instalować na niej system.

WAŻNE- obowiązkowa KOPIA danych.

Z tym, że ja chce zachować wszystko to co jest na innych dyskach, zdjęcia itp, a chce tylko sformatować dysk C ?

Przywracanie do ustawień fabrycznych może czasem oszczędzić inne partycje na dysku / inne dyski, choć osobny dysk najlepiej odpiąć (systemowe, czy też z recovery).
Nikt też nie karze ci formatować partycji D:/ E:/ F: itp.

Zalecenia zrobienia kopi danych - by potem nie tworzyć tematu jak je odzyskać.

Czyli jak najprościej sformatować ? przez Biosa czy jak ? żeby zostały inne dyski ?

Bios to bios a formatowanie dysku to co innego
Formatowanie dysku przeprowadzasz przez płytę cd/dvd z systemem jaki chcesz mieć lub pendrive
Jeżeli masz jeden dysk podzielony na partycje to formatujesz tylko partycję C domyślnie to na niej jest system a całą resztę zostawiasz w spokoju
Przykładowo masz 1 dysk podzielony na partycję C ,D, E na partycji C masz system na partycji D i E masz dane podczas instalacji systemu za pomocą płyty z windowsem formatujesz tylko i wyłączne partycję C i to na niej zaznaczasz dalszą(nową ) instalację systemu a dane które są na pozostałych partycjach zostają nienaruszone