Problem przy instalacji KateOS 3

Witam!

Ostatnio zainsteresowałem się systemem KateOS, ściągnąłem obrazy płyt, wypaliłem, zaisntalowałem, po skończeniu instalacji wszystko wydaje się dobre, ale tak nie jest, przy ponownym uruchomieniu komputera pokazuje mi się w trybie tekstowym okno GRUBa.

i to wszystko, obojętnie co bym nie wpisał (startx, boot, reboot) nie sie nie dzieje

Trochę to dziwne bo przy instalacji instalator informował o LILO a nie o GRUBie. Nie wiem co robić

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

No jak to…nie masz do wyboru Kateos, Windows? Poza tym to nie grub tylko lilo z obrazkiem. Coś zle zrobiles, ja instalowalem niedawno z DVD i wszystko chodzi jak powinno.

BTW STrona kateos.org juz dziala, co prawda padlo im calkowicie forum itp. ale juz mozna uzyskac jakies info. Mieli powazna awarie serwera.

BTW2 KDE I GNOME są mozliwe do zainstalowania od razu w procesie instalacji.

wiem, że coś zrobilem źle tylko nie mam pojęcia co :o

tak jak pisałem, powinno być LILO a jest GRUB

BTW: wybór systemu to i tak by sie nie pokazywał bo porzegnałem się z Wingrozą na zawsze i jestem z tego dumny :mrgreen:

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 14:20

Uwaga!

problem jest rozwiązny, problemem było moje rozprzepanie :slight_smile:

otóż zainstalowałem LILO nie w głównym rekordzie uruchomieniowym,

bardzo przepraszam za zawracanie głowy :smiley:

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 14:24

tak pokazuje mi sie LILO z obrazem w tle i mam poprostu do wyboru tylko KateOS

No właśnie, pokazuje mi sie okno ładowania systemu, wpisuję login i hasło i jak moge wystartować xfce??

startx nie dziala?

juz próbowałem ale jedyne co się dzieje to monitor się wyłącza komputer cos tam robi przez pięć sekund i dalej nic, monitor jest wyłączony, jedyne co się dzieje to migajają na nim lampki (bo mam tylko zwykły “gruby” monitor RCD z 800x600)

nikt nie wiem jak mi pomóc? :frowning:

//EDIT: forum kate os tez juz działa http://kateos.org/forum/

Bardzo możliwe, że masz niewłaściwe odświeżanie i rozdzielczość. Spróbuj z płyty Live wykonać ‘chroot’ na partycję z KateOS, nastepnie sprawdź jak wygląda u Ciebie ‘xorg.conf’ zwłaszcza w sekcji odświeżania i rozdzieloczości.

BTW: Jednego dnia działa główne repo, drugiego alternatywne, w dodatku ‘updateos’ mieli bez skutku te nieaktywne wpisy :confused:

ten pomysł z live cd raczej nie przejdzie, powód: tylko 128MB RAM :frowning:

Czy masz na osobnej partycji/dysku jakiegoś linuksa? Jeśli tak to spróbuj stamtąd.

128MB Ram wystarczy by uruchomić jakieś distro ratunkowe w trybie tekstowym lub z lekkim WMem np. icewm. DSL prawdopodobnie jest live, poza tym polski NND. Zobacz teżtutaj i tutaj

Osobiście polecam System Rescue Cd.

w tym rzecz, że miałem ubuntu, ale cos mi sie w nim zwalilo wi postanowilem przetestowac kasie, ale i tak musiałym usunąć ubuntu :frowning: , tak więc nie, nie mam innego linuksa

Nie musisz nic ściągać odpal pierwsza płytkę Kasi, zamontuj partycje i wyedytuj plik “/etc/X11/xorg.conf” ;]

musisz sie jakoś dostac do pliku /etc/X11/xorg.conf i wyedytować go np. za pomocą nano - czyli z poziomu roota dać “nano /etc/X11/xorg.conf” i w sekcji monitora zmienic odświezanie i rozdzielczosc bo prawdopodobnie masz za dużą ustawioną. Na 100% twój monitor nie obsluguje 1024X768 a tak moze byc domyslnie ustawione, na pewno tez odswiezanie jest za duze.

witam ponownie, przepraszam że sie nie odzywałem ale szukałem jak inaczej rozwiązać ten problem, wybrałem opcję knapik a, tak więc wpisałem:

nano /etc/X11/xorg.conf

oczywiście z poziomu roota odnalazłem Monitor section i się pogubiłem,nie wiem gdzie i co dokladnie zmieniac pomocy Złączono Posta _: 18.08.2006 (Pią) 15:16_zapomniałem dodać: kiedy wpisuje startx lub startxfce wyłącza sie monitor, kiedy kliknę Ctrl+Atl+F2 (przełączam się na tty2) a potem Ctrl+Alt+F1 (wracam do tty1) mogę looknąc na log: na końcu loga mam :

art_render_iwoke: no image source given

x15

TADA…To odnosnie ubuntu, ale tak naprawde pasuje do kazdej dystrybucji, musisz wiedziec mniej wiecej jakie odswiezanie obsluguje twoj monitor, spróbuj wstawic te gotowe wzroce co są w tych linkach (do sekcji monitora) moze zaskoczy. Za uszkodzenie monitora nie ponosze odpowiedzialnosci jakby co :stuck_out_tongue:

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t= … +xorg.conf

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t= … +xorg.conf

EDIT: Jeszcze moze byc taka mozliwosc ze popelniles blad przy instalacji i nie zainstalowales w ogóle X-sów, jesli to powyzej sie nie uda to zainstaluj jeszcze raz. Dziwne ze ubuntu dobrze sie wyswietlalo na twoim monitorze a kateos nie.

oki, dzieki za sugestie, napewno spróbuje, w tej chwili nie moge, bo nie mam dostepu do komputera (jestem u wujków :stuck_out_tongue: )

jeszcze jedno - czy jestes pewien ze skonfigurowales x-sy przy instalacji? Pod koniec procesu instalacji jest pytanie czy automatycznie skonfigurowac X-sy. moze wcisnałeś na nie?

knapik naprawdę serdeczne dzieki za pomoc, ale tak, jestem pewien, że wybrałem TAK, przy okazji jełsi urzywałeś KateOS to cz u Ciebie xfce startowało samo??

//EDIT: jeszcze jedno; jesli nie uda mi się nic zrobić i będę zmuszony zaisntalowac Kasię od początku (bo nie odpuszcze :smiley: ) to stracę dostęp do Ubuntu (tak jak przy instalce Wingrozy) czy jesli nie zaisntaluje LILO w głownym rekordzie uruchomieniowym to czy dalej bede miał dostęp i do Kasi i do Ubuntu z poziomu GRUBa, mam nadzieję, że jasno napisałem :stuck_out_tongue:

Co do pierwszego pytania to instalowalem kasie dzis i jeszcze wczesniej i zawsze wybieralem KDE do zainstalowania, pełną ilosc pakietów i automatyczną konfiguracje X-ów. Wszystko u mnie dziala. Popróbuj troche w tą czy w tą. Instalacja z DVD przeciez nie trwa dlugo - mi zajmuje 10 min.

no to ja robiłem środowisko xfce a dalej tak jak Ty czyli wszsytkie pakiety i automatyczną konfiguracje X

mógłbym spróbować z kde al to tylko aby zobaczyć, czy to odpali, nie mógłbym na codzien w nim pracować bo mam 128MB RAM :frowning:

a co z moim drugim pytaniem, czy dalej bede miał wybór pomiędzy ubuntu a kasią??

Skoro tak to nie marnuj czasu :wink: Masz w sumie trzy drogi - poczytaj te linki co ci podalem z forum ubuntu i przystosuj je jakos do swojego xorg.conf, w sekscji monitora albo powtórz instalacje. Trzecią drogą jest oczywiscie pozostanie na ubuntu :slight_smile:

O to ktos ci musi inny (bardziej doswiadczony) odpowiedziec, ja nigdy nie mialem 2 linuksów naraz :wink:

no cóż, tak czy siak, naprawde wielkie dzieki, zwłaszcza dla Ciebie knapik

:wink: myślę, że pogrzebie jeszcze w xorg.conf w końcu nie mam nic do stracenia, jesli mi się uda, to zaobacze może z ubuntu przejdę na kasię, ale to zalezy czy uda mi się odpalić xfce, jeszce raz dzieki

Złączono Posta : 19.08.2006 (Sob) 20:55

witam ponownie

knapik jetseś wielki, zmieniłem częstotliwość odświerzania w xorg.conf i udało się i pisze już z kasi

teraz mam pytanie chyba coś źle zrobiłem w xorg.conf bo nie mam rozdzielczości 1024x768@60

dodaje linię z xorg.conf

1024x768, 60.0Hz; hfreq=60.02, vfreq=75.03

        ModeLine "1024x768" 78.75 1024 1040 1136 1312 768 769 772