Problem przy instalacji sterownika AMD

Witam,

Posiadam niedawno zakupionego Asusa X54HR z kartą graficzną AMD Radeon HD 7470M 1GB z win7 x64. Problem polega na tym, że jak próbuje zainstalować sterowniki pobrane z oryginalnej strony AMD to wyskakuje mi błąd: problem.jpg

P.S. Mam też problem z Saints Row: The Third mianowicie gdy zaczynam kampanie wyskakuje obraz ładowania i w momencie, w którym powinien pokazać się ten film na początku wyskakuje komunikat, że program przestał działać (nie ma opcji “poczekaj aż zacznie działać”). Od razu przyznam się bez bicia że jest to piracka wersja gry, ponieważ nie chce jej kupić w ciemno, to znaczy, chce ja najpierw przetestować jak płynnie chodzi i czy jest sens na mojego lapka ją kupować (“system requieremts lab” nie pokazuje precyzyjnie bo nie bierze pod uwagę, że to laptop) Ale to poboczny problem. Mam nadzieje, że znajdzie się ktoś kto wie co z tym zrobić :wink:

  1. Ściągnij sterownik za pomocą driver autodetect dostępny na stronie AMD. Jeżeli on nie odnajduje sterowników to na razie pozostań na sterownikach od producenta.

  2. Pirat to pirat.

Sciągałem już i to samo. Stawiam, że mam problem z SR właśnie przez te sterwoniki więc prosiłbym o jakiś pomysł na wgranie sterowników recznie np albo cała paczka już czy coś w tym stylu ?

Tak wiem, jestem złym człowiekiem, który chce się ubezpieczyć i nie wyrzucić w błoto 100+ złotych

instalowałeś te ? http://support.amd.com/us/gpudownload/w … n7-64.aspx

“program” instalowałeś jako admin i uruchamiałeś też ?

Tak instalowałem te. Przed chwilą sprawdziłem i odpalenie jako admin nic nie zmienia

daniel1449 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dobra, olejmy sterowniki jak narazie. Wie ktoś może jak wyłączyć funkcje “AMD overdrive” ?

Problem byl już tutaj poruszany. Sterowniki pobierz z oryginalnej strony, ale… Asus’a!

http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl

Ten model laptopa wykorzystuje wyłącznie sterowniki wyprodukowane przez Asus’a, dedykowane do tego modelu. Z AMD nie ma szans! Dobrze, że Asus w ogóle je publikuje na stronie tego laptopa, ponieważ bywa, że nawet tego nie robi. Ewentualne aktualizacje także w przyszłości na tej stronie należy szukać. Szkoda, że w ogóle “zaśmieciłeś” system próbą zainstalowania sterowników AMD. Teraz należy je dokładnie odinstalować.

Poraj , Dziękuję za konkretną odpowiedz w tym temacie. Skoro zaśmieciłem to muszę posprzątać. Masz może jakieś “miotły”, to znaczy, jak mam je usunąć ? Po prostu “delete” czy jakimś ccleaner’em czy czymś w tym rodzaju ?

“Patentu” nie mam, ale jeśli sterownik AMD zdołał zainstalować " AMD Catalyst Install Manager" (sprawdź w Programy i funkcje), to kliknij tam tę pozycję i wybierz deinstalację ekspresową. Ewentualnie po tej procedurze można by jeszcze zastosować Driver Sweeper: http://majorgeeks.com/Driver_Sweeper_d6171.html w nim zaznaczyć i usunąć pozycje związane z AMD-Display.

CCleaner nie jest tu przydatny, zbyt słaby to czyściciel.

Wiem, że CCleaner to się nie nadaje ale podałem go jako przykład, żeby było wiadomo o co mi chodzi. Dzięki za pomoc ! Komputerek jest już czysty :slight_smile:

Można zamknąć