Problem przy instalacji sterowników genesis HX66

Witam,

jestem szczęśliwym posiadaczem tych oto słuchawek.  Jednak podczas próby instalowania sterowników (system nie wykrywa urządzenia) wyskakuje pewien niepokojący komunikat.Poniżej zamieszczam jego treść. Jak można wywnioskować z komunikatu, instalator nie wykrywa słuchawek, system analogicznie. Kiedy podłączam słuchawki, mym oczom nie pojawia się dymek o treści zbliżonej do: “Znaleziono nowy sprzęt”, czy “Instalowanie urządzenia”, albo co by cieszyło oko “Urządzenie jest gotowe do użycia”.  Zdezorientowany postanowiłem spróbować w innych  slotach usb z przodu, tudzież z tyłu, jednak  nic to nie daje. Treść błędu za każdym razem jest niestety taka sama. Co do słuchawek na innym sprzęcie (laptopie) zostały wykryte bez problemu przez ten sam Windows 7 x64. Na komputerze stacjonarnym niestety tego szczęścia nie zaznałem.

 

Problemy które sam byłem w stanie rozwiać to:

-Antivirus/firewall itd.  nie blokuje przygotowania do instalacji sterowników

-dokonałem nawet formatu dysku, oraz postawiłem nowy system z bezradności, dalej  nic.

  • uruchamiałem instalator jako administrator / uruchamiałem instalacje w trybie awaryjnym

  • pobrałem aktualizacje Windows-a

  • próbowałem instalować sterowniki dla innych systemów (vista), odrzuciło jako brak wsparcia (słusznie gdyż mam win7x64)

  • pobrałem sterowniki ze strony producenta (wcześniej odpalałem je z małej płytki, dołączonej do zestawu)

 

Dodam, że przy wyciąganiu wtyku usb z gniazda słychać jedyny dźwięk (w słuchawkach),  po za tym milczą.  W aplecie dźwięk w panelu sterowania ani śladu słuchawek. W obecniej chwili przychodzi my na myśl być może konflikt urządzeń(?), gdyż mam kartę dźwiękową zintegrowaną (wyłączoną), kolejna to xtreme Audio Soundblaster na PCI od creativa. A te słuchawki mają swoją wbudowaną kartę dźwiękową. Choć moim zdaniem, do samej instalacji sterowników dojść powinno. Kolejna sprawa, są to słuchawki pod usb, czy może w biosie jest funkcja w rodzaju np. (USB Sound Support) i powinienem zmienić jej parametry?

Sam już nie wiem, co można jeszcze zrobić w tej kwestii, liczę na waszą pomoc, za którą z góry dziękuję.

 

 

izceog.jpg

Tak się zastanawiam, czy w biosie może być ta opcja jako Disabled, co prawda nie znalazłem czegoś takiego chociażby USB Sound support, ale może ktoś wie o takowej opcji w biosie i jej ewentualnej nazwie, mam Award 2008

Czy jest ktoś w stanie pomóc?

Ja mam to samo tylko słuchawki neon 360 bez komunikatu nie wiem co zrobić podłączam, świecą się i nic. Nie instaluje sterowników :frowning: