Problem przy instalacji sterowników genesis HX66

(Drass) #1

Witam,

jestem szczęśliwym posiadaczem tych oto słuchawek.  Jednak podczas próby instalowania sterowników (system nie wykrywa urządzenia) wyskakuje pewien niepokojący komunikat.Poniżej zamieszczam jego treść. Jak można wywnioskować z komunikatu, instalator nie wykrywa słuchawek, system analogicznie. Kiedy podłączam słuchawki, mym oczom nie pojawia się dymek o treści zbliżonej do: "Znaleziono nowy sprzęt", czy "Instalowanie urządzenia", albo co by cieszyło oko "Urządzenie jest gotowe do użycia".  Zdezorientowany postanowiłem spróbować w innych  slotach usb z przodu, tudzież z tyłu, jednak  nic to nie daje. Treść błędu za każdym razem jest niestety taka sama. Co do słuchawek na innym sprzęcie (laptopie) zostały wykryte bez problemu przez ten sam Windows 7 x64. Na komputerze stacjonarnym niestety tego szczęścia nie zaznałem.

Problemy które sam byłem w stanie rozwiać to:

-Antivirus/firewall itd.  nie blokuje przygotowania do instalacji sterowników

-dokonałem nawet formatu dysku, oraz postawiłem nowy system z bezradności, dalej  nic.

• uruchamiałem instalator jako administrator / uruchamiałem instalacje w trybie awaryjnym

• pobrałem aktualizacje Windows-a

• próbowałem instalować sterowniki dla innych systemów (vista), odrzuciło jako brak wsparcia (słusznie gdyż mam win7x64)

• pobrałem sterowniki ze strony producenta (wcześniej odpalałem je z małej płytki, dołączonej do zestawu)

Dodam, że przy wyciąganiu wtyku usb z gniazda słychać jedyny dźwięk (w słuchawkach),  po za tym milczą.  W aplecie dźwięk w panelu sterowania ani śladu słuchawek. W obecniej chwili przychodzi my na myśl być może konflikt urządzeń(?), gdyż mam kartę dźwiękową zintegrowaną (wyłączoną), kolejna to xtreme Audio Soundblaster na PCI od creativa. A te słuchawki mają swoją wbudowaną kartę dźwiękową. Choć moim zdaniem, do samej instalacji sterowników dojść powinno. Kolejna sprawa, są to słuchawki pod usb, czy może w biosie jest funkcja w rodzaju np. (USB Sound Support) i powinienem zmienić jej parametry?

Sam już nie wiem, co można jeszcze zrobić w tej kwestii, liczę na waszą pomoc, za którą z góry dziękuję.

izceog.jpg

(Drass) #2

Tak się zastanawiam, czy w biosie może być ta opcja jako Disabled, co prawda nie znalazłem czegoś takiego chociażby USB Sound support, ale może ktoś wie o takowej opcji w biosie i jej ewentualnej nazwie, mam Award 2008

(Drass) #3

Czy jest ktoś w stanie pomóc?