Problem przy instalacji win XP

Witam

Kilka dni temu zakupiłem laptopa z systemem windows vista (home basic) no i chciałem jak najszybciej przejść na windowsa XP mam juz oryginalna plytkę XP (home edicion) Dysk na podzielony na dwie partycje, wkladam plytke z xp zaczynaja sie ładować sterowniki itp, dochodzi do miejsca gdzie zawsze wybierałem partycje pózniej sobie przed instalacją formatowałem a poźniej juz była instalka. jednak teraz dochodzi do miejsca gdzie powinienem wybrac partycje itp i wychodzi cos takiego:

komunikat11122.jpg

i nie wiem jak sobie z tym poradzić - bardzo prosze was o pomoc! !!

Najprawdopodobniej istnieją na dysku bad sektory, które uniemożliwiają instalacje innych werjsi Windows. Jeśli do laptopa nie została dołączona płytka instalacyjna systemu to najprawdopodobniej jest utworzona ukryta partycja. Nagraj ją na dysk DVD, uruchom z niej komputer, sformatuj dysk, przerwij instalacje i spróbuj zainstalować Windows XP.

witam

niedawno instalowalem program alcohola120 i wyskoczyl jakis blad i komp sie sam co chwile resetowal po zalogowaniu i po zaladowaniu wszystkich ustawien okno niebieskie wyskakiwalo i sie resetowal ale jakos przywrocilem wszystko i poszlo ale pewno masz racje z tym zlym sektorem itp

a plytke mam instalacyjna do niego bo na jednej jest vista a na drugiej sa sterowniki wiec co w takim przypadku zrobic

tak sobie mysle aby wejsc na dysk C prawym i formatuj a po formacie odpalic plytke z xp i sprobowac wtedy -co ty na to???

Jeśli chcesz zastosować ten sposób to:

Po bootowaniu płytki i ładowaniu sterowników.kliknij przycisk R i wpisz w konsole 1 później wpisz hasło(jeśli takowe posiadasz).Po tym wpisz format c:/ i wciśnij enter.po tym wpisz exit,bootuj płytke i instaluj świeżego Xp-ka :slight_smile: Mam nadzieję że pomogłem

Sprawdz na stronie producenta laptopa czy są sterowniki do win.XP i najlepiej zintegruj z płytą instalacyjną XP.

Ja instalujesz Xp na nowszych laptopach, kompach to często tak jest. Miałem to samo w tym temacie mi pomogli zobacz czy da rade