Problem przy instalacji windows 10 na macu


(Mcsmiller1) #1

Witam. Posiadam komputer mac i wgrałem sobie na usb Windowsa 10, aby mieć drugi system. Instalator normalnie odpala,ale po wybraniu języka i przejścia do wybierania partycji wyskakuje taki błąd: No device drivers were found. Make sure that the installation media contains the correct drivers, and then click OK. Gdy klikam browse i wybieram dysk pokazuje mi się to samo. Wiem,że chyba chodzi coś o sterowniki,ale nwm dokładnie jak to naprawić. Przełączałem usb do drugiego gniazda-bez efektów. Od razu mówię,że Windowsa nie instalowywałem  BootCampem tylko wrzuciłem wszystkie pliki z Windows10.iso do usb. 


(maciekk26) #2

a da się w ogóle zainstalować na Macu Windowsa?:I


(Mcsmiller1) #3

@up no nie wiesz? Pewnie, że się da. Sprawdź sobie na YT poradniki jak to zrobić.


(cinkibolek) #4

Jaki model tego Maka byś napisał, może być pomocne.

A tak w ogóle to ten pendrive musi być bootowalny, nie wystarczy skopiować tylko plików z pliku iso. Jak to zrobić znajdziesz info z łatwością.


#5

Pendrive bootowany musi być. To nie wystarczy, że czysty obraz ISO wrzucisz na pendrive i po sprawie. Tutaj masz poradnik, jak zbootować pendrive z Windowsem.


(Mcsmiller1) #6

Nie za bardzo rozumiem. Nie wystarczy, że po prostu wrzuci się wszystkie pliki z Windows.iso do pendraka i te http://scr.hu/8mcv/io02j?


#7

Nieee. Opcja kopiuj, wklej nic tutaj nie da. Musisz zbootować Pendrive programem.

Nie wiem jak jest na maku, ale spróbuj z dysku twardego włączyć instalację Windowsa i spróbować zainstalować w ten sposób, bo i tak też można, ale nie wiem czy na maku też.


(Mcsmiller1) #8

Zrobiłem bootwalny pendrive tak jak na tym poradniku https://www.youtube.com/watch?v=Nhgjqbq_zYA&ab_channel=sakitech . Ale teraz to nawet w ogóle mi się ten usb nie pokazuje…


#9

Nie pokazuje, gdyż źle musiałeś zbootować Pendrive.