Problem przy instalacji Windows 7 przy obecnym Win 8.1

Witam!

A usunołeś partycję i utworzyłeś ponownie pod win 7. Win 7 ma partycję MBR a windows 8 GPT. Nie zainstalujesz Win 7 na takiej partycji.

No właśnie nie potrafię dobić się do funkcji formatowania. Możesz mi dokłądniej opisać jak mam wykonać ten proces ? Wrócę do domu przyjrze się tym wszytskim partycją bo jest ich tam chyba z 6 czy 7 nawet.

 

Tylko pytanie czy z tego powodu powinna się instalka wieszać ? Ja jej nawet nie wskazałem partycji na której chce go instalować. Zawsze wskazuje się partycję i zaznacza co instalka ma z nią zrobić. A tu klops.

to spróbuj utworzyć partycję z jakiejś dystrybucji Linuksa Live

A z jaką prędkością wypalone są płytki? Sam kiedyś miałem problem z instalacją windowsa 7, gdy wypaliłem płytę za szybko. Próbowałeś instalacji przez pendrive’a? 

 

Zmiana GPT na MBR (o ile instalator nie zawiesza się wcześniej)

 

W instalatorze Windowsa wciśnij Shift + F10, następnie komendy:

 

diskpart

list disk 

select disk x - za x twój dysk

clean

convert mbr

exit 

Z poziomu Windowsa tego nie uczynisz, bowiem jest tam komenda czyszczenia dysku. Sam kiedyś miałem problem z tym UEFI na lapku ASUS’a i musiałem kombinować w ustawieniach, żeby mi w ogóle zaczęło pendrive’a czytać. Ale jak już zaczytało to nie było  problemu z instalacją.

 

W takim razie wypal sobie jakiegoś linuxa (np. knoppix) i tam spróbuj zmienić GPT na MBR. 

 

Gdzieś na innym forum pisało, że można zmienić z poziomu Windowsa UEFI na Legancy. Jeżeli to nie pomoże to rusze z Linuxem. Dzięki za pomoc. Odezwę się jak tylko się uporam lub nie :slight_smile:

Tu mi chodziło o zmianę GPT na MBT z poziomu Windowsa :slight_smile:

 

Problem w połowie rozwiązany. Zaktualizowany bios odblokował opcej legancy i instalka ruszyła. I teraz jestem na etapie partycji gpt. Dysk jest podzielony na 6 partycji, dwie mają format raw, recovery stoi na ntsfie, i jeszcze po jednej ntsf i fat32. Oczywiście na żadnej nie mogę postawić Windowsa ze względu na fakt istnienia partycji gpt.

 

Mogę zrobić backup partycji recovery z poziomu wiersza poleceń podpinając zewnętrzny dysk ?