Problem przy instalacji Windows 7

Witam mam problem z Windowsem 7 przy instalacji


Proszę o odpowiedź co mam zrobić

1 polubienie

Jak masz dane na tym dysku, to zgraj.

Później instalatorem W7 usuń wszystkie partycje z dysku - ma być jak nowy, załóż partycje ponownie,sformatuj je i instaluj na pierwszej pod systemową 100 MB.

1 polubienie

Czy mógłbyś powiedzieć mi jak zgrać dane z dysku? System już usunąłem a dysku nie wymontuje bo to laptop

Zaczynasz robotę od d… strony -podstawa, to kopia danych.

Teraz najlepiej wyjmij dysk, podepnij pod stacjonarkę jako drugi dysk sata i przekopiuj dane.

1 polubienie

A czy muszę w 100% czyścić dysk ważne rzeczy mam tylko na partycji D

  • kupujesz dysk zewnętrzny pod USB
  • przenosisz na dysk zewn. dane, które chcesz zachować (najlepiej z poziomu Linuxa - ubuntu/manjaro live)
  • za pomocą GParted tworzysz nową tablicę partycji GPT na dysku laptopa
  • wkładasz płytę DVD z Windows 7 i bootujesz ją w trybie UEFI
  • przy partycjonowaniu w kreatorze wybierasz Nowy, zatwierdzasz rozmiar
  • dodatkowo instalator w trybie UEFI stworzy dodatkowe partycje (odzyskiwania i ESP) obok systemowej
  • instalujesz system, sterowniki, aktywujesz, instalujesz 300 aktualizacji przez Windows Update (albo możesz użyć WSUS > http://download.wsusoffline.net/wsusoffline110.zip )
1 polubienie

I tak najlepiej zrobić kopię danych.

Dysku nie muszę kupować rzeczy mogę przenieść na innego laptopa :wink:

Instalator wykrył MBR i nie ma gdzie i jak stworzyć ESP :stuck_out_tongue:

No racja, moja gafa - prościej będzie usunąć, wszystkie małe partycje - pozostałości po starym systemie (może oprócz recovery jak jest), oraz tej z danymi, założyć i może ruszy.

Edit:

Wygląda, że są cztery partycje podstawowe i nie utworzy piątej na MBR - trzeba najpierw usunąć inne niepotrzebne.