Problem przy instalacji windowsa 7 - brak sterownika do HDD?

Robię tak!. 

Czyli wszystko już jest jasne. Instalka/płytka jest uszkodzona. Innego rozwiązania chyba już nie ma.

Boże. Ile razy mam pisać, że kilka wersji Windowsa sprawdzałem i napewno są dobre!

Użyj płyty z którą dostałeś płytę główną. Na niej są te stery.

Pewna to jest śmierć i podatki. Masz rozumiem oryginalny nośnik z Win7?

Nie mam płyt! Komputer cioci i ona nie wie gdzie ma wszystko. 

Pożycz od kogoś oryginalny nośnik z systemem wtedy wyeliminujemy jedną z przypuszczalnych przyczyn problemu. Chyba, że jesteś w stanie zbooować Hirena odpalić mini xp i dać screena jak w tym poradniku

 

http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-uruchomieniem-systemu-t443641/?p=2864094

 

Zaraz na początku zapytałem czy masz oryginalny windows.

 

Odpowiedziałeś:

 

Z tej wypowiedzi wynika, że masz oryginalną płytę a także próbowałeś ściągać z netu…

 

 

Jako całokształt wszystkich wypowiedzi, a zwłaszcza ostatniej domniemam, że masz tylko pirata który żle działa…

Nie mam orginalnej płyty ale mam klucz bo jest na naklejce na boku komputera przyklejona?

Licencje masz oryginalną. Ale to ma nijak do oryginalnej instalki. I mogę się założyć że podczas pobierania swojej nie sprawdzałeś jej za pomocą sum kontrolnych na wypadek uszkodzenia podczas pobierania. Mam racje?

Teoretycznie, bo posiadanie samej naklejki z kluczem nie jest równoznaczne z posiadaniem licencji (stwierdza tylko oryginalność). Ale mniejsza o to, nie wnikamy co tam nawypisywał Microsoft.

 

Skoro posiadasz legalny klucz to udaj się na odpowiednią stronę i pobierz legalnie system.

Wchodzisz, podajesz klucz, wybierasz język a na mail przyjdzie Ci czasowy link do pobrania Win 7.

 

http://www.microsoft.com/en-us/software-recovery

 

W niektórych przypadkach automat Ci odmówi udostepnienia (czasem nie pozwala pobierać jeśli to klucz OEM producenta komputera). Wtedy pozostaje Ci kontakt z producentem komputera i on ma Ci zapewnić system (nie mów, że nie bo naście razy już tak robiłem dla ludzi).

W ostateczności znaleść kogoś kto da Ci możliwość wykonania kopii ze swojego oryginału.