Problem przy instalacji Windowsa XP

Witam,

Mam problem nie mogę zainstalować Windowsa XP podczas instalacji wyskakuje mi komunikat widoczny pod spodem

Dobra to przepiszę wam dokładnie to co mi się pojawia podczas tej instalacji po wybraniu na której partycji ma się wgrać Windows XP dodam że zworki na dysku mam ustawione na CABLE SELECT – tak mi zostawili Ci ze sklepu.

Ok. to co mi wyskakuje to, to:

Pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Jeżeli poraz pierwszy widzisz ekran błędu stop, ponownie uruchom computer.

Jeżeli ten ekran będzie się pojawiał wykonaj następujące kroki:

upewni się czy wszelki sprzęt i oprogramowanie są poprawnie zainstalowane.

Jeśli jest to nowa instalacja, poproś producenta sprzętu lub oprogramowania o wszelkie aktualizację dla systemu Windows, które mogą być potrzebne.

Jeżeli problem będzie się powtarzał, wyłącz, lub usuń wszelki nowo zainstalowany sprzęt i oprogramowanie.

Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, takich jak buforowanie i przesłanianie.

Jeśli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij F8, aby wyświetlił zaawansowane opcje startowe, a nastepnie wybierz opcje tryb awaryjny.

Informacja techniczna:

*** STOP: 0x000000D1 (0x00000000,0x00000002,0x00000000,0x8532F030)

Dobra to byłoby tyle czekam na odpowiedź co to może być za problem dodam że próbowałem zainstalować też win 98 ale wyskoczył mi komunikat

Błąd ochrony systemu Windows

Proszę o pomoc

Ustaw zworkę na dysku systemowym na Master. Chociaż to raczej nie tego wina.

Czy coś na kompie jest zainstalowane ?? Czy jest to świeża i pierwsza instalacja ??

A jak tam kości RAM ?? Myślę, że warto byłoby je przetestować memtestem.

No więc sprawa wygląda tak wczoraj kupiłem nowy dysk i ram wszystko zamontowane w sklepie.

Potem chciałem rozpocząć instalację XP i wyskakuje błąd. Co do nowego sprzętu no to ja nic nie mam podłączonego przy instalacji gniazda PCI puste itd.

Chcecie zapoznać się bardziej ze sprawą jak to się zaczęło to wejdźcie na tym forum na post o temacie „komputer po starcie nie widzi CD-ROMu a muszę zainstalować Windows” jest on na samym początku więc na pewno traficie proszę o radę.

Co do zworek to raczej nie to.

Proszę zapoznajcie się z tym postem co wyżej i podsumujcie to.

Pozdrawiam

A ramu masz jedną kość czy więcej ??

Jak więcej to wyciągnij tą nowo kupioną i sprawdź na starych kościach czy się normalnie instaluje.

Więc to jedna kość 512 ale spróbuję tak jak mówisz.

A może zadzwonić do tych od tego sklepu gdzie kupiłem te części i się tam zapytać co jest jak myślisz ak6?

Powody mogą byc bardzo rozne

  • Sprawdź w biosie jaką masz temperaturkę na procesorze

  • spróbuj wyjąć jedna z kości pamięci

  • spróbuj zainstalować jakiś inny system (albo nowsze wydanie z sp2)

Dobra mam dla was nowe informacje w sumie to już się spotkałem z tym komunikatem który wam zaraz podam, spotkałem się z nim podczas próby wgrania tego XP oczywiście ale teraz go przepisałem.

Dobra zrobiłem tak że zmieniłem kość pamięci RAM no i nic się nie zmieniło bo komunikaty wyskakują nadal jak wyskakiwały mam dla was nowy podczas instalacji XP jest możliwość formatowania dysku no to chciałem sformatować bo kilka razy już ruszałem z tą instalacją i podobnie jak na początku moich prób instalacji podczas formatowania komunikat:

Upewnij się że na dysku jest wystarczająco dużo miejsca. Jeżeli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie Stop wyłącz go lub skontaktuj się z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Spróbuj zmienić karty wideo.

Skontaktuj się z dostawcą sprzętu w sprawie aktualizacji systemu BIOS Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, takie jak buforowanie i przesłanianie. Jeżeli do usunięcia lub wyleczenia sterowników musisz użyć trybu awaryjnego ponownie uruchom komputer.

Wybierz opcje tryb awaryjny.

….

NO to byłoby to. A co do uwagi Slawlosa o próbie instalacji innego systemu próbowałem zainstalować Win 98 ale nic z tego zacina się podczas instalacji i wyskakuje informacja „błąd ochrony systemu Windows.

Potem jak uruchamiam jeszcze raz żeby wszedł do Windows to sam się wyłącza w Momocie kiedy należy wpisać nazwę użytkownika itd.

Co do procesora i temperatury hmm w sklepie był na chwilkę odłączony z gniazd to Duron potem z powrotem podpięty

Proszę o uwagi

Zaraz, zaraz - a jaki to dysk ??

Czy przypadkiem nie jest dysk SATA ??

Jeśli tak to na początku instalacji wciśnij F6 celem zainstalowania sterów do dysku SATA.

Jest to dysk Seagate ale zaraz spróbuję zrobić tak jak mówisz ak6

Złączono Posta : 03.03.2007 (Sob) 12:21

Sprawdziłem próbowałem wciskać F6 i nic specjalnego pojawił się tylko dodatkowy komunikat podczas instalacji windows o jakiś masowych urządzeniach.

Chyba zadzwonię do tych ze sklepu gdzie kupiłem RAM i dysk.

mam jeszcze jakieś 30 min: )

Instalacja sterowników do SATA nie jest konieczna w przypadku XP (chodzi raczej o dyski SCSI)

Co do temperatury to myślę ze może ci nieco nie stykać procesor do radiatora i stąd te błędy. Jak wchodzisz do biosu to masz tam zapewne taką opcje co pokazuje temperatury. Wejdź tam i odczytaj jakie masz wartości.

Zwłaszcza jak mówisz że ci wyciągali proca.

Słuchajcie dzwoniłem do tych ze sklepu i koleś powiedział mi że zapewnie wgrywam XP professional zapewne pirata powiedzial ze musze wgrac XP Service pack

Powiem wam ze mam Service Pack ale nie wiem czy jest zle nagrany bo nie chce ruszyc mam go na 2 plytach zaraz zobacze co jest na tych plytach

Pirat tu nie ma nic do rzeczy.

Raczej to co mówiłem wyżej żeby spróbować zainstalować XP już z sp2, które jest nowszym wydaniem, ma nowsze sterowniki do niektórych urządzeń , wiec może lepiej poradziłoby sobie z twoim nowym dyskiem.

(no ale to musi być od razu system xp z sp2 a nie że samo sp2 instalujesz później no bo przecież wysypuje ci się przy instalacji)

NO własnie koles ze sklepu mowil o tym smym. Nalezy wgrac windows xp z sp2.

Dobra ale gdzie ja teraz znajde xp z sp2 koles ze sklepu powiedzial ze jak mi nie wejdzie albo nie zrobie to w poniedzialek mam wpasc z kompem.

Jak znajde plyte to ok a jak nie to pojde do niego.

No nic dziekuje bardzo wszystkim ktorzy sie udzielali w tym poscie

Pozdrawiam

Jak sprawa sie rozwiaze to dam znac: )

Tak ale tylko tak jak piszecie poniżej XP z SP2. Jeśli jest XP bez SP to wystarczy jak pisałem wcześniej zapodać F6 i wgrać stery do dysków SATA. Stery te są na płycie ze sterownikami do płyty głównej.

Ale jak na razie Kurasiak nie napisałeś czy masz dysk SATA.

jeżeli masz dysk SATA to wgraj sterowniki jak napisano wyżej, a zworkę przy dysku ata ustaw na master, CS często powoduje problemy zwłaszcza jak na taśmie podpiety jest drugi dysk lub napęd.

Mialem podobny problem, pomoglo przepiecie napedu cdrom na osobna tasiemke.

pozdro