Problem przy klonowaniu partycji systemowej na partycję drugiego dysku

Cześć,

Chcę przekopiować partycję systemową z dysku A na partycję szybszego dysku B. Oba są dyskami HDD. Jednak nie mogę uruchomić komputera z dysku B.

 

Oto kroki, które wykonałem:

  1. Przeniosłem bootmgr na C: programem EasyBCD 2.2
  2. Sklonowałem partycję systemową z dysku A na większą partycję dysku B programem Macrium Reflect (inteligentnym algorytymem, cokolwiek to znaczy)
  3. W BIOSie przestawiłem bootowanie na dysk B
  4. Przy próbie włączenia widzę tylko migający kursor

Co robię źle? Może powinienem teraz ustawić tą partycję jako aktywną? Tylko co jeśli to zrobię i nie będę mógł zbootwać już żadnego dysku?

 

Z góry dziękuję za pomoc…

Może powinienem teraz ustawić tą partycję jako aktywną?

Na pewno ta nowa partycje powinna być aktywna.

Nic nie uszkodzisz, bo na starym dysku systemowa partycja dalej bedzie aktywna.

@Indy Zadziałało z połowicznym sukcesem. Teraz nie ma migającego kursora, system się ładuje, ale… z nie tego dysku, mimo ustawienia w BIOSie tego co trzeba.

Jak przestawić ten “rozruch”?

C: jest tym starym, S: nowym.

Wymontuj z komputera dysk 250 GB (albo odłącz wszystkie kable) i sprawdź wtedy start.

PS. Fatalnie umieściłeś nową, systemową partycję (S). Na końcu dysku to obszar najwolniejszy w odczycie. Wolne miejsce na nowym dysku dla partycji systemowej powinieneś umieścić jako pierwsze po lewej stronie dysku, patrząc na zrzut z Zarządzania dyskami.

Nie napisałeś, że oryginalnie system startował z pierwszej partycji, a teraz ma startować z czwartej. Tak więc w boot managerze systemu trzeba bedzie to przestawić.

@Poraj Nie włącza się. “Odzyskiwanie - Wymagane urządzenie jest niepodłączone lub niedostępne”.

@Indy Dodałem wpis do menu startowego (używając EasyBCD) dla nowej partycji, ale też nie działa. Mówi, że nie ma dostępu do \Windows\system32\winload.exe … Może spróbuję sklonować to jeszcze raz…?

[Edit] Ponowne klonowanie nic nie dało. Btw ten winload.exe tam jest. Nie wiem… Zaraz się wkurzę i zainstaluję tam łysego Windowsa… Macie jakieś pomysły jeszcze?

Do klonowania partycji użyj Easeus Todo Backup http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Todo-Backup-Free,Program,Windows,22322.html - wiele razy tym programem klonowałem, kopiowałem na przeróżnych komputerach z różną ilością dysków i partycji - zawsze z pozytywnym skutkiem.

@Cedar Użyłem, ale błąd jest ten sam… https://www.dropbox.com/sc/kmdsldl9vertkjy/AABH9efi6r5txaRPD7XQCtjya

Odłącz dysk 250 gb,zrób to co napisali na tym ss co podesłałeś

Wow, nie mam bladego pojęcia czemu teraz wyjęcie dysku pomogło a wtedy nie… Może to dzięki EaseUS Todo Backup… Grunt, że działa :smiley: Dzięki wszystkim za pomoc! Teraz już cały czas bootuje się z tego co trzeba.