Problem przy klonowaniu partycji systemowej na partycję drugiego dysku

(Apostoł) #1

Cześć,

Chcę przekopiować partycję systemową z dysku A na partycję szybszego dysku B. Oba są dyskami HDD. Jednak nie mogę uruchomić komputera z dysku B.

Oto kroki, które wykonałem:

1. Przeniosłem bootmgr na C: programem EasyBCD 2.2
  2. Sklonowałem partycję systemową z dysku A na większą partycję dysku B programem Macrium Reflect (inteligentnym algorytymem, cokolwiek to znaczy)
  3. W BIOSie przestawiłem bootowanie na dysk B
  4. Przy próbie włączenia widzę tylko migający kursor

Co robię źle? Może powinienem teraz ustawić tą partycję jako aktywną? Tylko co jeśli to zrobię i nie będę mógł zbootwać już żadnego dysku?

Z góry dziękuję za pomoc…

(Indy) #2

Może powinienem teraz ustawić tą partycję jako aktywną?

Na pewno ta nowa partycje powinna być aktywna.

Nic nie uszkodzisz, bo na starym dysku systemowa partycja dalej bedzie aktywna.

(Apostoł) #3

@Indy Zadziałało z połowicznym sukcesem. Teraz nie ma migającego kursora, system się ładuje, ale… z nie tego dysku, mimo ustawienia w BIOSie tego co trzeba.

Jak przestawić ten “rozruch”?

C: jest tym starym, S: nowym.

(system) #4

Wymontuj z komputera dysk 250 GB (albo odłącz wszystkie kable) i sprawdź wtedy start.

PS. Fatalnie umieściłeś nową, systemową partycję (S). Na końcu dysku to obszar najwolniejszy w odczycie. Wolne miejsce na nowym dysku dla partycji systemowej powinieneś umieścić jako pierwsze po lewej stronie dysku, patrząc na zrzut z Zarządzania dyskami.

(Indy) #5

Nie napisałeś, że oryginalnie system startował z pierwszej partycji, a teraz ma startować z czwartej. Tak więc w boot managerze systemu trzeba bedzie to przestawić.

(Apostoł) #6

@Poraj Nie włącza się. “Odzyskiwanie - Wymagane urządzenie jest niepodłączone lub niedostępne”.

@Indy Dodałem wpis do menu startowego (używając EasyBCD) dla nowej partycji, ale też nie działa. Mówi, że nie ma dostępu do \Windows\system32\winload.exe … Może spróbuję sklonować to jeszcze raz…?

[Edit] Ponowne klonowanie nic nie dało. Btw ten winload.exe tam jest. Nie wiem… Zaraz się wkurzę i zainstaluję tam łysego Windowsa… Macie jakieś pomysły jeszcze?

(Cedar) #7

Do klonowania partycji użyj Easeus Todo Backup http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Todo-Backup-Free,Program,Windows,22322.html - wiele razy tym programem klonowałem, kopiowałem na przeróżnych komputerach z różną ilością dysków i partycji - zawsze z pozytywnym skutkiem.

(Apostoł) #8

@Cedar Użyłem, ale błąd jest ten sam… https://www.dropbox.com/sc/kmdsldl9vertkjy/AABH9efi6r5txaRPD7XQCtjya

(Montarowiec) #9

Odłącz dysk 250 gb,zrób to co napisali na tym ss co podesłałeś

(Apostoł) #10

Wow, nie mam bladego pojęcia czemu teraz wyjęcie dysku pomogło a wtedy nie… Może to dzięki EaseUS Todo Backup… Grunt, że działa :smiley: Dzięki wszystkim za pomoc! Teraz już cały czas bootuje się z tego co trzeba.