Problem przy kupnie aparatu

Witam. mam do Was pytanie, chciałem kupić sobie aparacik średniej klasy który poprostu utrwali mi troche zycia…

I zastanawiam się nad tym:

http://allegro.pl/item173166313_samsung … ancja.html

Czy możę ktoś z Was ma taki sprzęt ? Jak sobie radzi np. w ciemnych miejscach jakość i czy warto… będe wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam.

Już widać że gościu coś kręci

W ogóle nie podaje zoomu optycznego :?

Nigdy nie patrz na zoom cyfrowy.

Zawsze w “promocjach” jest on wytłuszczony i ludzie myślą ze to chodzi o zoom w ogólnym tego słowa znaczeniu a to nie prawda !!

Żeby nie być gołosłownym

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cy … gimax_a403

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/87453_komentarze/

W linku który podałem jest wszystko ładnie opisane (co, jak i do czego)

Pamiętaj, że jeśli aparat o małym zoomie optycznym np. 3x ma aż 7 mln pixeli.

To niekoniecznie znaczy ze jest porządny. Niekiedy jest tak, że matryca z 4mln pixeli ma taką samą wielkość jak ta z 6mln pixeli. Wiem że to dziwnie brzmi, ale zwróć na to uwagę, ponieważ zbyt duża ilośćmln pixeli w aparacie o małej matrycy, powoduje zakłócenia/szumy i problemy z jasnością i czułością(ISO).

Druga sprawa:

Co do aukcji to zwróć uwagę na warunki gwarancji i komentarze sprzedawcy, żebyś póxniej nie żałował…

Trzecia sprawa: Omijaj marki aparatów takie jak:

BenQ, Pentax, Pentagram, HP, i inne takie dziwne, którę są zbyt tanie albo jakieś małoznane.

Polecane marki to:

Samsung, Panasonic, Sony, Kodak, Nikon

Do aparatu musisz jeszcze mieć kartę pamięci(wystarczy 512MB SD za ok 40zł, ale mogą być większe). Jeszcze jakiś futerał oraz ładowarka do baterii lub akulumatorków - koszt ok. 70zł - 100zł w zależnosci.

ok dzięki bardzo za odpowiedzi…

PS. Mateusz Fajny podpis :wink:

mało znana marka :x pentax robi od wielu lat aparaty podobnie jak nikkon czy minolta

sam posiadam sony dsc-p73 i jestem z niego zadowolony dlatego że dla mnie starcza. prędzej bym kupił pentaxa niż samsunga czy panasonica

powinieneś też patrzeć na jasność i ogniskową obiektywu,bo co Ci da,że będziesz mieć te 7mln pixeli skoro zdjęcia będą ciemne :slight_smile:

uznane marki w fotografii to:

canon,nikon,sony,fuji,panasonic,minolta

Dokładnie artide2 dokłądnie to!!

grzesiek82

Pentax to po prostu badziew. Wiele osób mówi że się niekioedy zawiesza pdoczas przeglądania zdjęć i że byle jak wykonany. Nawet mi sprzedawca odradził gdy kupowałem cyfrówkę. Teraz już po przeczytaniu opinii i artykółów, mam pojęcie o kupowaniu i parametrach.

samsung za 380zł na pewno takim nie jest

zapomniałeś zdaje się o Canonie to po raz, po dwa, umieszczanie Samsunga wśród uznanych producentów aparatów klasy średniej i niskiej, to chyba jednak jakaś pomyłka

grzesiek82 , Pentax jest faktycznie znaną i sprawdzoną marką, ale produkującą głównie aparaty analogowe, tudzież lustrzanki cyfrowe, na rynku cyfrowych kompaktów nie jest to firma ze zbyt silnie ugruntowaną pozycją

zauważ proszę, że ta firma została już jakiś czas temu przejęta przez Sony

poza tym Mamiya i Hasselblad to chyba jednak też uznane firmy, nieprawdaż? :wink:

dj mouse Chodzi Ci o politykę czy o reklamę miasta??

warto było by też spojrzeć na producenta obiektywu, ilość soczewek ilość grup elementów, aberrację i masę innych rzeczy na które przeciętna osoba nawet nie zwróci uwagi

Airborn

Zapomniałem o Canonie…

Do samsunga mozna mieć wątpliwosci.

Wiesz nie oczekuj że za 500zł kupisz aparat z matrycą półprofesjonalną :wink:

Wg kategorii cenowych:

kompaktówki(aparaty do 1500zł)

lustrzanki półprofesjonalne(1500zł - 3000zł)

lustrzanki profesjonane(3000zł i wzwyż)

Oczywiście są to zaokrąglone ceny :wink:

Mateusz jak chcesz dzielić w ten sposób aparaty, to trochę błędów tu nadal masz, kompakty niby ok, chodź tę klasę należało by jeszcze podzielić na kilka podklas, lustrzanki półprofesjonalne jak je nazwałeś kończą się gdzieś na około 5000 dopiero bo takie D200 jeszcze często klasyfikowany jest jako lustro półprofesjonalne… natomiast zdajesz się całkowicie zapominać jeszcze o aparatach hybrydowych. ale imo, to totalnie bezsensowny podział i nie wiem co ma na celu on pokazać :wink:

hm… tak czy owak byłem dzisiaj w sklepie i skończyło się na tym, że kupiłem Kodak’a EasyShare C433… Czy dobry zakup? Myślę, że za te pieniądze i na moje wymagania bardzo dobry.

Dziękuje za podpowiedzi odnośnie mojego pytania :wink: Pozdrawiam.

Ja mam Kodak EasyShare C330. Chociaz troche krótko na bateriach chodzi i jasność niekeidy za słaba(ale to sie da w programie graf. zrobić).

Airborn

Przepraszam pomyłka…

Apaaty hybrydowe?? Was ist das??

Mateusz hybrydówki, to taki pośrednik pomiędzy kompaktami a lustrami, różnie się je nazywa, to raczej coś więcej niż zaawansowany kompakt, posiadają nie wymienny obiektyw, często o dużej zmianie ogniskowej, często z ostrością i ogniskową regulowaną na pierścieniu, matryca większa od tej stosowanej w kompaktach i jakościowo też przeważnie od nich odstająca (jednak wciąż jest to matryca CCD jak w kompaktach i tańszych lustrach), no i przeważnie oferują w wizjerze podgląd przez obiektyw tak jak w lustrzankach, z tą różnicą, że nie jest to podgląd na żywo przez odbicie w lustrze a opóźniony obraz elektroniczny. przykładowo jako hybrydy można by pokazać Panasonic Lumix DMC-FZ50, FujiFilm FinePix S9600, czy Samsung Pro815