Problem przy naprawie XP

Mój system już był bardzo zaśmiecony i wolno działał, więc postanowiłem go od nowa zainstalować. Włożyłem płytę z XP do napędu i tam wybrałem instalacje XP. Potem zauważyłem że jest możliwość naprawy, więc wybrałem naprawę. Teraz podczas włączania komputera zawsze włącza mi się instalator XP i próbuje naprawić system jednak zawiesza się gdy pozostaje 34 min do końca :frowning: Co mam teraz zrobić ? Jak sformatować partycję systemową by wgrać nowy system?

:frowning:

Boot z CD - nowa instalacja.

Fat-Man , a jak dokładnie to wykonać ? Bo nie znam się na tym za dobrze.

W biosie w boot menu ustawiasz CD jako pierwszy napęd, instalaka XP do napedu i reset.

Zrobiłem tak jak napisałeś, czyli na pierwszym miejscu napęd potem dysk. Dalej włącza mi się Instalator XP i zatrzymuje na tych 34 minutach do końca :frowning:

Jak zrobić format C i rozpocząć instalację “świeżego” systemu ?

Z tego co czytam to Ty chyba ciągle próbujesz naprawy plików .Musisz sformatować partycję systemową(wybrać w instalatorze funkcję instalacji świeżej kopii Windows XP bez naprawiania).Tu masz opis i obrazki viewtopic.php?f=7&t=130197

Dalej mam trudności. Otóż gdy sformatowałem dysk C i wybrałem go na nową partycję systemową to potem komputer musi się uruchomić ponownie i właśnie nie może się włączyć, a monitor wyje jak … “karetka” :frowning: i czarny ekran.

A gdy biorę reset i włącza mi się już instalator to gdy dochodzi do momentu gdy pojawia się kursor to wyskakuje okienko z błędem lsass.exe że czegoś brakuje (nie pamiętam dokładnie ale zaczynał się ten symbol na A ). Potem znowu komputer próbuje się uruchomić ponownie i znów stoi w miejscu.

Czy płytka, z której instalowałeś system była porysowana ?? Mi na to wygląda, że wystąpił błąd podczas kopiowania plików i przez to te problemy.