Problem przy odpalaniu Windowsa


(kowaleewski) #1

Witam. Posiadam pewien problem z laptopem hp pavilion. Ostatnio wylaczyl mi sie podczas aktualizacji, przy probie ponownego wlaczenia maszyna zawiesza sie podczas ladowania windowsa, non stop ciagle wyswietlanie ikony, nic nie idzie dalej. Naprawianie przez ,naprawe" zatrzymuje sie na pasku microsoft corporation po czym znika, zostaje pusty ekran, tryby awaryjne, wiersze, resetowanie biosu - nie działa. Co tu moze dolegac?


(krystian3w) #2

Jak startuje wiersz poleceń to możesz w nim uruchomić wycofanie instalacji tych aktualizacji:

DISM /image:X:\ /cleanup-image /revertpendingactions

Pod X podstawiasz literę dysku jaką przypisze “środowisko naprawy” Windows.


(kowaleewski) #3

Niestety zaden tryb ani wiersz nie dziala jak napisalem wyzej


(Bogdan_G) #4

No to zresetuj bios. Wpisz w google hp pavilion reset bios. W pierwszym linku masz rozwiązanie od suppotru hp. W filmiku masz, jak za pomocą przycisków klawiatury przywrócić bios. To trwa parę minut. Potem wyskoczy panel wyboru trybów uruchamiania. Wybierz przywracanie systemu do ostatniej dobrej konfiguracji.


(kowaleewski) #5

Co jesli to rowniez nie pomaga?


(Bogdan_G) #6

A chociaż panel biosu wywołuje się i możesz zmienić bootowanie?


(krystian3w) #7

No to może z Obrazu ISO (na bootowalnym pendrive / wypalony na DVD) Windows 7 / 8.1 / 10 i tam napraw komputer i wiersz polecenia?

Tyle, że jak się nie da włączyć Biosu / skróconego boot menu, to nie wystartujesz z takiego nośnika najpewniej bo HDD/SSD na pierwszej pozycji został.


(kowaleewski) #8

Ogolnie BIOS moge odpalic, bo probowalem z plytka win7 odpalic ale wszystko konczy sie tak samo jak przy probie uruchomienia np. W trybie awaryjnym, przy pasku ladowania ,microsoft corporation" wszystko znika, przy czym komputer dalej dziala.