Problem przy otwieraniu plików *.pdf


(ERROR22) #1

Witam.

Przy próbie otwarcia plików *.pdf otrzymuję taki komunikat: http://imageshack.us/f/585/17703264.jpg/

Czym to może być spowodowane?

Pozdrawiam.


(Bogdan_G) #2

Czym otwierasz pdf? Na pierwszy rzut oka, wygląda na potrzebę naprawy dostępu do plików. System nie otwiera PDF. Są do tego programy, choćby Foxit reader. http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade ... 14318.html


(ERROR22) #3

Do tej pory używałem Adobe Reader, od momentu gdy mam ten komunikat zacząłem używać Foxit. Co nie zmienia fakt że zależy mi na tym aby wszystko działało sprawnie, bez względu jakiego programu używam.


(manieKMP) #4

Czyżby apka od pdf'ów miała "chache'owanie" plików? Problem wygląda, jakby w rejestrze lub czytniku, uchowały się zapisy "istnienia" pliku "plan.pdf" na pulpicie (może ten plik został usunięty/przeniesiony w czasie jego uruchomienia) i z jakiś względów program chciał go otworzyć (może dla aktualizacji informacji o jego zawartości...), bo rozumiem, że komunikat się powtarza przy otwieraniu innych niż "plan" pdf'ów?

Jednym z rozwiązań powinno być ręczne usunięcie wpisów w rejestrze, związanych z tym plikiem w komunikacie. Drugim, zaciągnięcie jakiegoś pliku pdf, zmiana jego nazwy na plan.pdf i wykonanie tego co się wcześniej robiło do wywołania tego komunikatu (apka powinna łyknąć "haczyk"), następnie wyłączyć apkę i usunąć plik "wabik", następnie sprawdzić, czy się komunikat sie dalej powtarza.


(pawcio1212) #5

to samo co wyżej oraz

jak chcesz uruchomić plik którego nie ma przecież widzimy na zdjęciu cały twój pulpit i tam nie ma tego pliku(w sumie żadnych nie ma)

jak chcesz sprawdzić dla pewności to przejdź to tej lokalizacji co on podaje i sprawdź czy tam jest ten plik

spróbuj zapisać PDF na czysto na partycji C: bez żądnych katalogów


(ERROR22) #6

pawcio1212 - mam wyłączone ikony na pulpicie. A plik w tej lokalizacji istnieje. Nawet gdy utworzę nowego pdf`a na C: to również pojawia się ten błąd. Błąd pojawia się przy próbie otwarcia jakiegokolwiek pliku pdf.


(Bogdan_G) #7

To polecenie może Twój problem naprawić. regsvr32 /i shell32.dll


(ERROR22) #8

regsvr32 /i shell32.dll --> nie pomogło.


(Bogdan_G) #9

A to? http://translate.google.com/translate?h ... CEEQ7gEwAw


(ERROR22) #10

Spróbuje lecz nie wiem czy to pomoże, gdyż nie mogę otworzyć żadnego pliku z rozszerzeniem pdf, nawet te które wcześniej uruchamiałem bez problemu.

EDIT:

Nie pomogło.


(pawcio1212) #11

adobe reader->Plik->otwórz i wskaż mu PDF


(ERROR22) #12

Przy próbie otwarcia readera ten sam błąd (tyle że ścieżka dotyczy readera), reinstalacja nie pomaga.


(Bogdan_G) #13

W tej chwili nie mam żadnego programu do PDF, ale sobie radzę przesyłając jakiś PDF załącznikiem na drugie konto Gmail. Tam klikam na otwórz i usługa google elegancko mi otwiera PDFa. W tym przypadku chodzi o sprawdzenie, czy kłopot nie jest z zapisem PDF.

Coś mi się miga takie przypuszczenie, że jakieś niewłaściwsze coś blokuje Ci te problematyczne otwieranie PDF. http://www.idg.pl/ftp/pc_51091/roguekiller.804.html i otwórz to portable wykonaj skan i zobaczysz, czy masz problemy. Jeśli znajdzie, użyj delete i skorzystaj z opcji fix shortcut a niewłaściwe wpisy delete. Na pulpicie będziesz miał logi i folder, z którego możesz przywrócić zmiany. W menu start będziesz musiał sobie z powrotem pookładać. Jeszcze skorzystaj z JetClean z DP, który wyszuka wszystkie nieprawidłowe ścieżki.