Problem przy otwieraniu płyt - komputer się zawiesza

Witam

Mam problem, a mianowice gdy wkładam płytę do mojej nagrywarki, to komputer po kilku sekundach się zawiesza

muszę zrobić kilka restartów komputera, wtedy nagrywarka łaskawie odczytuje płytkę (czasami trzeba nawet kilkanaście prób)

sterowników nie przeinstalowywałem bo nie mogę ich zanleść

system wykrywa moją nagrywarkę jako TSSTcorp CD/DVDW SH-S162A ATA Device.

Problem zaczął występować od kiedy miałem wymienioną plytę główną w serwisie i musiałem przeinstalować system.

Na karcie od komputera jest napisane, że moja nagrywarka to: SAMSUNG DVD-RW 16X OEM BLACK SHW-162C…

Czy jest możliwe, że system źle rozpoznal sprzęt lub zainstalował złe sterowniki??

Skąd mogę pobrać sterowniki??

Co moze być przyczyna tego problemu??

Prosze o pomoc!!

Miałem podobnego rodzaju problem. Zainstalowałem jakiś program do nagrywania i mi wogóle napędy nie działały. Skończyło się na formatowaniu kompa. Ale dzięki temu przeskodczyłem z 98 na XP :mrgreen:

Ze strony producenta. Jak pisze ze ma nagrywarke SAMSUNG to szukaj na ich stronie. Ja przy zakupie nagrywarki dvd dostalem jakas plyte z Nero a sterowniki to windows chyba sam znajduje…

http://www.samsungodd.com/eng/LiveUpdate/LiveUpdate.asp

Pierwsze z lewej. Programik aktualizuje firmware nagrywarki.

Pobrałem programik, sterowniki się zaktualizowały, komputer już się nie zawiesza przy wkładaniu płyt

dziękuje za pomoc

aha tylko strasznie długo czyta płyty, myślę że przeba wyczyścic nagrywarkę płytką czyszczącą i będzie chodzić jak marzenie…

Chodzi o czas dostępu do płyty od jej włożenia?

Tak po włożeniu plyta odpala się tak po 0,5 - 1 min

Polecam ręcznie jak jest po gwarancji.