Problem przy otwieraniu stron gdy włączony program p2p

(Earrah4) #1

Na początku przepraszam jak stworzyłam podobny temat, który jest już na forum, być może go nie znalazłam, bo szukać szukałam. :slight_smile:

Mój problem polega na woooolnymmmm otwieraniu się stron, ale tylko wtedy gdy mam włączony jakkolwiek program p2p. Wystarczy że go wyłączę, a strony otwierają się błyskawicznie. Dodam, że program ten nie ściąga z dużo prędkością, więc nie wiem dlaczego strony otwierają się z taką trudnością.

Problem nie leży w wirusach po przedwczoraj robiłam formacik,a potem skanowałam na wszystko możliwe sposoby. Próbowałam też zmienić program p2p na inny ale jest tak samo.

Domyślam się że to może być wina w ustawieniach,ale pewności nie mam.

Mam WinXP SP2, modem Sagem F@st 800 E4, Neostrada TP 1024 kb/s.

Może da się coś zrobić by strony otwierały się normalnie ?

Bardzo proszę o pomoc.

(system) #2

Jest program do zarządzania ruchem w sieci. cFosSpeed do pobrania tutaj: http://www.instalki.pl/programy/download/sieciowe/

(Miromaxi) #3

Problem polega na tym, że programy p2p otwierają ogromną ilość portów i "zapychają" twoje łącze,

wskutek czego przeglądarka www nie może otworzyć własnego portu wymaganego do pobrania witryny z sieci.

Jedynym wyjściem jakim znam jest ograniczenie w opcjach max. ilości otwartych portów przez aplikację.

(Mireczek) #4

Sprawdź, czy program P2P nie zatyka całego łącza wychodzącego. Jeśli zatkasz wyjście na świat, to strony też się będą wolno otwierać.

(Darkvifon) #5

Ja zmniejszam prędkość wysyłania i już jest lepiej.

(system) #6

Na bank mu zatyka. Ograniczyć pobieranie i będzie git.

(Earrah4) #7

Dziękuje za odpowiedzi !!

Niestety pomimo zmniejszenia prędkości wysyłania do 16 kB/s dalej mam ten problem. Np. Teraz kiedy ściągam 11 kB/s a wysyłam 16kB/s to dlaczego strony otwierają się tak potwornie wolno, skoro mam niby megainternet (1024 kb/s.)?

Zainstalowałam program cFosSpeed,ale on jakoś nie reagował na moje ustawienia ( ustawiłam programy p2p- priorytet niski,a na Mozille Firefox na wysoki).

Jak ograniczyć max. ilości otwartych portów przez aplikację? Nie mam pojęcia gdzie można znaleźć taką opcje. :frowning:

Acha używam emule i utorrent (na zmianę) może macie jakieś sugestie co do ustawień prędkości pobierania na tych programach albo może zmiana programów p2p, żeby lepiej wykorzystać moje łącze i żeby strony zaczęły się normalnie otwierać ?

Z góry dziękuje za odpowiedz :slight_smile:

Życzę Szalonego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku :slight_smile: