Problem przy podłączeniu laptopa do tv przez hdmi

Witam wszystkich na forum :slight_smile: Jestem tu nowy, więc wypadałoby się przywitać

Wiem, że problem nie jest nowy ani obcy żadnemu użytkownikowi, bo każdy prędzej czy później chciałby obejrzeć swój piękny pulpit komputera na troszkę większym telewizorze :slight_smile:

Sprawa wygląda tak- zakupiłem laptopa z kartą graficzną geforce 8200m z wyjściem hdmi. system preinstalowany na laptopie to windows vista home premium 32 bity.

Telewizor to philips model 32pf5331

kabel hdmi 1,5 metra dobrej jakości, obsługujący 1080p

obraz po tygodniu prob wreszcie zostal wyswietlony na wspomnianym tv, dzwiek juz wolalem puscic osobnym kablem gdyz za duzo nerwow mnie to kosztowalo :slight_smile: w kazdym razie raczylem się pieknymi filmami wyswietlanymi na ekranie mego telewizora.

Problem nadszedl w momencie gdy skorzystalem z darmowej(jedynie 30 euro:P) aktualizacji mojego windowsa do swiezutkiej wersji 7. sterowniki zainstalowalem nowiutkie, swiezutkie.

specyfikacja karty graficznej oraz tv sie nie zmienila. laptop nie zglasza zadnych problemow sprzetowych, watpie by w ciagu tygodnia zepsuly sie oba zlacza hdmi w telewizorze.

tak wiec teraz, po podlaczeniu mego laptopa do telewizora, czyniac cuda i inne wysilki nie potrafie wyswietlic nic na tv, ustawiam w windowsie by przelaczyl obraz na telewizor, grzebie w ustawieniach nvidii i NIC. szukam juz od paru tygodni na forach podobnej sytuacji jednak nie znalazlem rozwiazania, wiec postanowilem zwrocic sie do Was o pomoc, bo parokrotnie znalazlem tu odpowiedz na pare trudnych pytan :slight_smile:

prosze was o wskazowki co moglbym jeszcze zrobic ? sterowniki najnowsze, sprzet sprawny, naprawde trace juz cierpliwosc :frowning:

dodam ze zakup przejsciowek i majsterkowanie wolalbym potraktowac jako ostatecznosc gdyz prace manualne moja specjalnoscia nie sa :slight_smile:

dziekuje z gory i pozdrawiam !

elmacioo , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule, zgodnie z zasadami pisania na forum. Inaczej zostanie usunięty.

viewtopic.php?f=16&t=394978