Problem przy próbie zmiany zabezpieczenia na WPA w livebox

Próbuję zabezpieczyć nieco livebox według porad z tej strony:

http://www.net-kom.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=88&Itemid=51

Jednak w momencie gdy wybieram

Zabezpieczenia: WPA

Zastosuj

  1. Pokazuje się komunikat: nie można wyświetlić strony

  2. Rozłancza mnie z internetem

  3. Zmieniam też SSID (nazwę sieci z “neostrada_xxxx” na “neostrada_yyyy”) - więc gdy próbuję połączyć się z internetem na nowo w centrum sieci i udostępniania, zamiast tylko neostrady_xxxx lub tylko neostrady_yyyy pojawiają się dwie sieci do wyboru: nestrada_xxxx oraz neostrada_yyyy

I żadna z nich nie działa

  1. Muszę resetować do oporu liveboxa i komputer aby znów móc się połączyć z internetem

  2. Żadne zmiany się nie zapisują.

Co mi umyka?

Połączenie z Liveboksem w ogóle masz? Karta sieciowa obsługuje szyfrowanie WPA? Tak przy okazji, korzystaj z szyfrowania WPA2 na algorytmie szyfrowania AES, ponieważ WPA nie jest bezpiecznym szyfrowaniem, da się je złamać.

Pozdrawiam!

Internet mi działa

Nakombinowałam się ale nie umiem tego znaleść (nie widzę tego we właściwościach karty).

Teraz mam Vistę

A jak to ustawić?

NIe dało mi się jeszcze dotrzeć do konfiguracji WPA przez problem opisany w pierwszym poście

Przede wszystkim - jak łączysz się z LiveBoxem podczas wprowadzania tych zmian: bezprzewodowo czy po kablu. Jeżeli robisz to korzystając z połączenia WiFi to w momencie zatwierdzenia zmiany szyfrowania Twój sprzęt nie będzie w stanie się połączyć bo wysyła pakiety zaszyfrowane “po staremu” czyli za pomocą WEP.

Z Liveboxem łączę się bezprzewodowo.

I co mam teraz zrobić, bo domyślam się, że samo podłączenie kabla nie wstarczy.

Podłącz kabel sieciowy do LiveBoxa i do komputera a potem trzymaj się porad ze strony którą podałaś. Rożnica będzie taka, że przy przy zmianie szyfrowania nie rozłączy Cię z siecią.

roobal, Livebox nie obsługuje przecież szyfrowania WPA2-PSK.

anja_wk, Ustaw na Liveboxie zabezpieczenie WPA-PSK i szyfrowanie AES (nie TKIP).

Nie miałem niestety nigdy do czynienia z Liveboksem ale myślałem, że w tak popularnym urządzeniu WPA2 powinno być standardem.

Pozdrawiam!